Захворіло у світі
31,880,241
Померло у світі
976,640
Вилікувалось у світі
21,983,692
Захворіло в Україні
188,106
Померло в Україні
3,757
Вилікувалось в Україні
83,458
Автори статті про шкоду гідроксихлорохіну відкликають її з журналу The Lancet

Автори статті про шкоду гідроксихлорохіну відкликають її з журналу The Lancet

Виявилося, що надані медичні дані про стан пацієнтів у лікарнях не є достовірними

Автори статті про шкоду гідроксихлорохіну відкликають її з журналу The Lancet
фото AFP

Автори статті про небезпеку застосування гідроксихлорохіну при лікуванні коронавірусу відкликали її з медичного журналу The Lancet. Вчені заявили, що не можуть провести перевірку даних, використаних в ході дослідження, і більше не впевнені в їх достовірності, пише RFI.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я тимчасово призупинила клінічні випробування гідроксихлорохіну, грунтуючись на висновках цієї статті.

Троє з чотирьох авторів статті – Мандіп Мехра (Гарвардська медична школа), Франк Рушітска (Університетська лікарня Цюріха) та Аміт Патель (університет штату Юта) – в науковому журналі заявили, що не можуть перевірити дані, на яких грунтується їхня робота.

Після публікації матеріалу в The Lancet з'ясувалося, що відомості про вплив гідроксихлорохіну на 96 000 пацієнтів, заражених коронавірусом, які перебували на лікуванні в 671 лікарні по всьому світу, були надані вченим маловідомою американською компанією Surgisphere.

За даними The Guardian, в цій компанії, яку очолює четвертий співавтор резонансної статті Сапан Десаї, працює лише кілька людей, в тому числі письменник-фантаст і порноактриса. Компанія стверджувала, що володіє «найбільшою та оперативною» базою даних про пацієнтів у всьому світі, однак доказів цього журналістам не надали. Контактні дані Surgisphere на сайті організації були відсутні: замість цього там були розміщені посилання на матеріали, присвячені криптовалюті.

Як зазначили автори статті про гідроксихлорохін в журналі The Lancet, після того, як результати їх дослідження поставили під сумніви, вони вимагали провести незалежний аудит даних. Однак в Surgisphere повідомили, що не нададуть всіх даних про пацієнтів. Перевірити, чи дійсно відомості, на яких грунтувалися вчені, відповідають дійсності, без цієї інформації неможливо.

Раніше The Guardian писала, що дані Surgisphere суперечать офіційній статистиці в Австралії. За інформацією, наданою організацією, 21 квітня в країні зафіксували 73 летальні випадки від COVID-19. Однак згідно з даними санітарної влади Австралії, в цей день кількість жертв коронавірусу не перевищила 67. Крім того, в лікарнях, на які посилається Surgishere, заявили, що ніколи не чули про цю компанію.

Стаття в журналі The Lancet, яка викликала полеміку в медичному співтоваристві, була опублікована 22 травня. У ній стверджувалося, що застосування препарату, який використовується для лікування малярії, при коронавірусі може викликати серйозні ускладнення і призвести до летального результату.

Після виходу матеріалу ВООЗ заборонила клінічні випробування препарату.

4 червня ВООЗ оголосила про відновлення цих випробувань.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті