Укренерго зможе обмежувати підключення виробників електроенергії з відновлюваних джерел

Укренерго зможе обмежувати підключення виробників електроенергії з відновлюваних джерел

Тимчасові обмеження будуть при досягнені межі операційної безпеки

Укренерго зможе обмежувати підключення виробників електроенергії з відновлюваних джерел
Фото shutterstock.com

Державна Укренерго отримала право тимчасово припиняти видачу технічних умов на приєднання до мереж електроустановок виробників електроенергії з відновлюваних джерел (ВДЕ). Про це повідомляється на веб-сайті Укренерго у п’ятницю.

«Укренерго отримало право тимчасово припиняти (обмежувати) видачу технічних умов на приєднання до мереж електроустановок виробників електроенергії з ВДЕ, якщо досягнуто межі операційної безпеки об’єднаної енергосистеми (ОЕС) України», – зазначається у повідомленні.

Згідно з повідомленням, відповідне право закріплено постановою НКРЕКП №1070 від 3 червня.

У повідомленні підкреслюється, що зазначені обмеження можуть тривати до моменту, поки будуть реалізовані технічні та ринкові заходи, які забезпечують належну та сталу роботу об’єктів електроенергетики, та передбачені у затвердженому НКРЕКП Звіті з оцінки відповідності (адекватності) генеруючих потужностей.

Укренерго нагадує, що стрімке збільшення обсягів ВДЕ вимагає термінових заходів для підвищення гнучкості енергосистеми.  

Як повідомлялося, у травні Кабінет міністрів та інвестори у ВДЕ наблизилися до компромісних рішень щодо більшості пунктів меморандуму про врегулювання проблемних питань у галузі ВДЕ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло