Франція виділить $17 млрд на порятунок авіагалузі

Франція виділить $17 млрд на порятунок авіагалузі

У аерокосмічному секторі країни з річним доходом у 58 млрд євро зайнято близько 300 000 чоловік

Франція виділить $17 млрд на порятунок авіагалузі
фото www.flickr.com/photos/89082190@N06/49918288683

Франція презентувала план порятунку авіаційної галузі країни, яка постраждала внаслідок пандемії коронавірусу.

Як повідомляє Bloomberg, масштабний пакет допомоги на суму 15 млрд євро ($17 млрд) передбачає зокрема розширення субсидій для працівників, зайнятих неповний робочий день, а також кошти для розвитку більш екологічного повітряного транспорту.

Рятувальний пакет спрямований на зміцнення європейського виробника літаків Airbus і сотень його французьких постачальників, які постраждали від карантинних заходів , впроваджених у зв’язку з пандемією. У французькому секторі з річним доходом у 58 млрд євро зайнято близько 300 000 чоловік.

«Ми повинні врятувати нашу аерокосмічну галузь», – сказав міністр фінансів країни Бруно Ле Мер, додавши, що під загрозою наразі 100 000 робочих місць. Відновлення галузі, за його словами, може зайняти два-три роки.

Окрім того, міністр відкинув ідею щодо того, що подібна підтримка з боку держави може стати причиною посилення трансатлантичної торгової напруженості. Ле Мер пояснив, що Китай та США «масово» підтримують свої власні галузі.

«Ми не будемо сільськими ідіотами на планеті, які сидітимуть склавши руки і допустять зникнення сотен тисяч робочих місць та досвіду», – наголосив він.

Основні пункти плани включають:

  • 1,3 млрд євро на допомогу постачальникам, щоб вони могли модернізуватись та консолідуватись;
  • річний мораторій на гарантовані виплати по кредиту на літаки під замовлення;
  • 1,5 млрд євро протягом трьох років на дослідження та розробки в галузі екологічно чистих літаків;
  • військові замовлення на літаки, гвинтокрили та безпілотними;
  • продовження субсидіювання заробітної платні для працівників.

Урядовий план є «сильним та адаптованим до складних завдань», – заявив генеральний директор Airbus Гійом Форі. Це, за його словами, допоможе «пом’якшити короткострокові наслідки, зберігаючи при цьому здатність (компанії – ред.) до відновлення, коли прийде час».

Як відомо, минулого тижня Airbus заявив, що не отримав жодного нового замовлення, а в травні поставив тільки 24 літаки.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло