Кабмін вніс у парламент законопроєкт про реструктуризацію «зеленого» тарифу
Законопроект розроблено на основі «Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики»

Кабінет Міністрів України 15 червня зареєстрував у Верховній Раді законопроект № 3658 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії».
Відповідний законопроект, розроблений на основі підписаного з інвесторами 10 червня «Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики», зареєстрований на порталі Верховної Ради України.
Серед ініціаторів проєкту: прем’єр-міністр Денис Шмигаль, голова комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуза та інші депутати з комітетів з питань: бюджету, антикорупційної політики та інтеграції України з Європейським Союзом.
Нагадаємо: за день до отримання першого траншу МВФ у розмірі $2,1 млрд український уряд підписав довгоочікуваний меморандум з виробниками екологічно чистої електрики. Цим було досягнуто перше перемир'я в піврічному протистоянні між чиновниками і «зеленими» інвесторами.
«Чи не вперше за історію взаємодії бізнесу та влади було підписано секторальний документ, який не викладений у загальнообов'язковій формі, а у формі меморандуму про співпрацю. Відповідно до документу сторони домовилися про зниження «зеленого» тарифу, запуск аукціонів, оплату заборгованості ДП «Гарантований покупець» та інші, де з боку держави та з боку бізнесу були зроблені кроки назустріч», – зазначила у коментарі Mind Марта Галабала, старший юрист юридичної фірми «Астерс».
За її словами, попри те, що до умов меморандуму у деяких представників бізнесу у ВДЕ, зокрема у компаній, які генерують енергію з сонячних електростанцій, є низка зауважень, загалом документ виглядає як win-win.
«Як відомо, з вересня минулого року переговорний процес між сторонами був початий, проте ситуація в енергетиці не була кризовою. Після презентації концепції законопроекту щодо змін державної підтримки «зеленої» енергетики Уряд не врахував жодних вимог. Інвестори у ВДЕ у грудні 2019 року звернулися до Центру вирішення спорів при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства з проханням виступити посередником у переговорах між ними та Кабінетом міністрів України. Проте, переговори не привели до значних результатів, поки 16 квітня не було призначено т.в.о Міністра енергетики та захисту довкілля. Протягом травня-початку червня сторони активно працювали над знаходженням компромісу та підписання Меморандуму. Тепер чекаємо на подолання кризи в енергетиці та виконання умов цього документа», – додала Марта Галабала.
Більше про меморандум читайте в матеріалі Mind «Зелений» меморандум: як вітер переміг сонце, а держава – інвесторів».

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].