Захворіло у світі
93,158,547
Померло у світі
1,995,273
Вилікувалось у світі
51,421,906
Захворіло в Україні
1,146,963
Померло в Україні
20,542
Вилікувалось в Україні
847,391
США гальмують переговори про податок для цифрових гігантів, у Європі назвали це провокацією

США гальмують переговори про податок для цифрових гігантів, у Європі назвали це провокацією

Сторони були близькі до угоди, але обговорення зайшли в «глухий кут»

США гальмують переговори про податок для цифрових гігантів, у Європі назвали це провокацією
фото DR

Сполучені Штати вийшли з переговорів з європейськими країнами про введення глобального цифрового податку для технологічних гігантів на зразок Google, Apple, Facebook  і пригрозили заходами у відповідь в разі, якщо Європа буде обкладати їх власними податками. Про це пише Euronews.

Міністр фінансів США Стівен Мнучін направив листи своїм колегам у Франції, Італії, Іспанії і Великобританії з попередженням про те, що обговорення зайшли в «глухий кут».

За словами Мнучіна, «спроби прискорити такі важкі переговори відволікають від набагато важливіших питань», зокрема, від вирішення економічних проблем, що виникають у зв'язку з пандемією коронавірусу. Позиція Вашингтона викликала невдоволення в Європі.

«Ці листи – провокація. Провокація по відношенню до партнерів по Організації економічного співробітництва і розвитку. Ми були вже дуже близькі до угоди про оподаткування цифрових гігантів», – зазначив міністр економіки Франції Брюно Ле Мер, додавши, що ці компанії, можливо, виявилися єдиними, хто отримав величезні прибутки під час пандемії коронавірусу.

«Нам необхідний цифровий податок, який відповідає реаліям нового століття. Якщо США блокують це, Єврокомісія виступить з новою пропозицією», – заявив єврокомісар з економіки Паоло Джентілоні.

На початку 2019 року уряди європейських країн не змогли домовитися щодо цифрового податку в масштабах ЄС і почали переговори з Організацією економічного співробітництва та розвитку з метою виробити загальний підхід до цього питання.

У той же час ряд країн Європи вирішили не чекати. Влітку минулого року Франція ввела податок на прибуток найбільших технологічних компаній.

Раніше повідомлялося, що Європа твердо налаштована ввести податок для техногігантів із США, не зважаючи на погрози Трампа.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті