Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
Підприємство «Артем» виграло суд у російської підсанкційної компанії

Підприємство «Артем» виграло суд у російської підсанкційної компанії

«Артем» є підприємством Державного концерну «Укроборонпром»

Підприємство «Артем» виграло суд у російської підсанкційної компанії
фото: pixabay.com

26 червня 2020 року Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду ухвалив рішення на користь підприємства Державного концерну «Укроборонпром» – Державної акціонерної холдингової компанії «Артем». Про це повідомляється на сайті концерну. 

Суд відмовив у визнанні та виконанні російського арбітражного рішення про стягнення з ДАХК «Артем» грошових коштів на суму понад  $750 000 на користь російської компанії АТ «Авіа-ФЕД-Сервіс».

Це одна з 4 справ, ініційованих на території України російською компанією АТ «Авіа-Фед-Сервіс» з метою виконання рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті Російської Федерації про стягнення з ДАХК «Артем» на користь АТ «Авіа-Фед-Сервіс» коштів на загальну суму понад $2,7 млн.

Ці кошти російська фірма намагається стягнути з українського підприємства за договорами про поставку в Росію продукції військового призначення, укладених ДАХК «Артем» у 2012-2014 роках. Виконання цих контрактів стало неможливим через запроваджені Україною заходи та обмеження у зв’язку із російською агресією проти України. У 2015 році персональні економічні санкції у вигляді, зокрема, зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань, було запроваджено і щодо АТ «Авіа-Фед-Сервіс».

Суд погодився з позицією ДАХК «Артем» та ДК «Укроборонпром», що задоволення клопотання АТ «Авіа-Фед-Сервіс» суперечитиме публічному порядку України, оскільки дозволить стягнення коштів з українського оборонного підприємства на користь компанії з держави-агресора через невиконання контракту, заблокованого державою Україна у відповідь на збройну агресію Росії, та призведе до порушення режиму персональних економічних санкцій, запроваджених щодо російського оборонного підприємства.

Це рішення є третім у чотирьох аналогічних справах, при тому, що у першій справі Верховний Суд у січні 2020 став на сторону російської компанії, але згодом, змінив власну практику застосування законодавства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті