Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
Ремонт «Турецького потоку» збільшив транзит газу південною гілкою ГТС України на 50%

Ремонт «Турецького потоку» збільшив транзит газу південною гілкою ГТС України на 50%

ГТС України доводить свою важливу роль у забезпеченні газу півдня Європи

Ремонт «Турецького потоку» збільшив транзит газу південною гілкою ГТС України на 50%
фото: tsoua.com

Ремонт «Турецького потоку» в червні збільшив транзит газу південною гілкою ГТС України на 50%. Про це повідомляється на сайті Оператора ГТС України.

«В червні транзит газу по південному маршруту ГТС України склав 26,5 млн куб. м, що на 50% перевищує показники травня та в 4 рази більше ніж у квітні місяці. Зростання обсягів транспортування газу пов’язане з плановою зупинкою на ремонт газогону «Турецький потік» з 23 по 28 червня», – зазначається у повідомленні.

Згідно з повідомленням, з початку 2020 року, коли почав працювати «Турецький потік»,  Газпром фактично припинив повноцінне використання потужностей ГТС України для транзиту газу до Туреччини та Балкан.

«Залежність виключно від «Турецького потоку» несе великі ризики для країн Південної Європи, оскільки у разі його зупинки або поломки постачання газу для цього регіону може бути призупинено», – підкреслюється у повідомленні.

У повідомленні нагадується, що прокладений по дну Чорного моря газогін «Турецький потік» належить російському «Газпрому» та призначений для транспортування газу з Росії до Туреччини, країн Південної і Південно-Східної Європи в обхід України. Його будівництво почалося у 2017 році, а перші поставки газу було здійснено у січні 2020 року. Проєктна потужність «Турецького потоку» становить 31,5 млрд куб. м/рік (дві нитки по 15,75 млрд куб. м), що повністю заміщує південний маршрут української ГТС (30 млрд куб. м / рік).

Як повідомлялося, «Газпром» почав демонтувати труби для транзиту через Україну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті