Захворіло у світі
19,266,406
Померло у світі
718,530
Вилікувалось у світі
11,671,253
Захворіло в Україні
78,261
Померло в Україні
1,852
Вилікувалось в Україні
43,055
За час карантину орендарі заборгували «Борисполю» 22 млн грн – Рябікін

За час карантину орендарі заборгували «Борисполю» 22 млн грн – Рябікін

Проте аеропорт позбавлений будь-якої можливості зарадити ситуації, оскільки не є стороною договору оренди

За час карантину орендарі заборгували «Борисполю» 22 млн грн – Рябікін
фото: kbp.aero

Орендарі у «Борисполі» не платять за оренду, чекаючи звільнення від плати з боку Кабміну. Проте, аеропорт ніхто не звільняв від сплати податків. Про це написав генеральний директор аеропорту «Бориспіль» Павло Рябікін у своїй колонці на сайті «Ліга.Бізнес». 

Згідно з повідомленням, з початку карантину аеропорт «Бориспіль» перейшов на особливий режим роботи: оголосили простій, скоротили до мінімуму соціальне навантаження, законсервували термінал D і перейшли на обслуговування вильотів з терміналу F.

Те ж саме були вимушені зробити всі підприємства та бізнеси, які розташовуються на території аеропорту. Не стали винятком й орендарі площ терміналу D аеропорту, які були фізично позбавлені можливості продовжувати діяльність.

«В цей період більшість орендарів аеропорту почали звертатися до нас щодо звільнення їх від орендної плати у зв’язку з вимушеною бездіяльністю, а по суті форс-мажором. Такі листи надходять до аеропорту з перших днів карантину і донині, деякі орендарі вже відмовляються від орендованих площ» – повідомляє директор аеропорту.  

За словами Рябкіна, не зважаючи на численні звернення орендарів, аеропорт позбавлений будь-якої можливості зарадити ситуації, оскільки не є стороною договору оренди.

«Бориспіль» є державною власністю, а договір оренди укладається з Регіональним відділенням Фонду державного майна України. Саме Фонд, як сторона договору, може внести до нього відповідні зміни за умови надання доказів щодо неможливості використання майна за призначенням та причинно-наслідкового зв’язку між оголошенням карантину і неможливістю використовувати це майно.

Станом на червень, загальна прострочена дебіторська заборгованість за оренду нерухомого майна в аеропорту складає більше ніж 22 млн гривень, оскільки орендна плата продовжувала нараховуватися, не зважаючи на повну відсутність діяльності.

Раніше повідомлялося, що київський аеропорт «Жуляни» скоротить половину персоналу. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті