За час карантину орендарі заборгували «Борисполю» 22 млн грн – Рябікін

За час карантину орендарі заборгували «Борисполю» 22 млн грн – Рябікін

Проте аеропорт позбавлений будь-якої можливості зарадити ситуації, оскільки не є стороною договору оренди

За час карантину орендарі заборгували «Борисполю» 22 млн грн – Рябікін
фото: kbp.aero

Орендарі у «Борисполі» не платять за оренду, чекаючи звільнення від плати з боку Кабміну. Проте, аеропорт ніхто не звільняв від сплати податків. Про це написав генеральний директор аеропорту «Бориспіль» Павло Рябікін у своїй колонці на сайті «Ліга.Бізнес». 

Згідно з повідомленням, з початку карантину аеропорт «Бориспіль» перейшов на особливий режим роботи: оголосили простій, скоротили до мінімуму соціальне навантаження, законсервували термінал D і перейшли на обслуговування вильотів з терміналу F.

Те ж саме були вимушені зробити всі підприємства та бізнеси, які розташовуються на території аеропорту. Не стали винятком й орендарі площ терміналу D аеропорту, які були фізично позбавлені можливості продовжувати діяльність.

«В цей період більшість орендарів аеропорту почали звертатися до нас щодо звільнення їх від орендної плати у зв’язку з вимушеною бездіяльністю, а по суті форс-мажором. Такі листи надходять до аеропорту з перших днів карантину і донині, деякі орендарі вже відмовляються від орендованих площ» – повідомляє директор аеропорту.  

За словами Рябкіна, не зважаючи на численні звернення орендарів, аеропорт позбавлений будь-якої можливості зарадити ситуації, оскільки не є стороною договору оренди.

«Бориспіль» є державною власністю, а договір оренди укладається з Регіональним відділенням Фонду державного майна України. Саме Фонд, як сторона договору, може внести до нього відповідні зміни за умови надання доказів щодо неможливості використання майна за призначенням та причинно-наслідкового зв’язку між оголошенням карантину і неможливістю використовувати це майно.

Станом на червень, загальна прострочена дебіторська заборгованість за оренду нерухомого майна в аеропорту складає більше ніж 22 млн гривень, оскільки орендна плата продовжувала нараховуватися, не зважаючи на повну відсутність діяльності.

Раніше повідомлялося, що київський аеропорт «Жуляни» скоротить половину персоналу. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло