Голосування в РФ: майже 78% росіян підтримали намір Путіна залишитись на посту до 2036 року
Кремль назвав голосування тріумфом

Центральна виборча комісія РФ повідомила, що підраховані всі 100% протоколів з виборчих дільниць і електронного голосування про внесення змін до Конституції Росії. «За» проголосували 77,92%, «проти» – 21,2%. Явка склала 67, 97%, передає ВВС.
За словами глави ЦВК Елли Памфілової, голосування визнано таким, що відбулося – комісії не відомо про випадки, які можуть вплинути на результат. Між тим, як повідомляє CNBC, критики Кремля заявляють, що голосування відбувалось з численним порушеннями.
Опозиційний російський політик Олексій Навальний назвав голосування нелегітимним.
«Ми ніколи не дізнаємось справжніх результатів», – наголосив він та додав, що опозиція зосередиться на регіональних виборах наприкінці цього року, щоб перемогти правлячу партію «Єдина Росія».
«Найкраща реакція на те, що відбулось – це не відчай та тривога, а мобілізація тисяч спостерігачів цієї осені та поразка «Єдиної Росії» на регіональних виборах», – сказав він.
За що голосували. Поправки дозволять Владіміру Путіну анулювати конституційне обмеження на кількість президентських термінів і залишатися на вищому посту аж до 2036 року. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков назвав результати голосування «де-факто тріумфальним референдумом про довіру президенту Путіну».
Також в основному законі з'являться поправки про віру в Бога, буде закріплений інститут шлюбу як союзу чоловіка і жінки (держава візьме на себе обов'язки по його захисту) і з'явиться заборона на «применшення значення подвигу народу при захисті Вітчизни». Ці поправки до свого ж законопроекту вніс сам Путін в останній день, коли це було можливо за законом.
Крім того, російській мові присвоять статус «мови державотворчого народу», а дітей будуть вважати «найважливішим пріоритетом державної політики Росії».
Госдума отримає право затверджувати міністрів і віце-прем'єрів, президент в свою чергу отримає право розпускати її, якщо узгодження не пройдуть більше третини його кандидатур. Крім того, колишні президенти отримають право довічно займати пост сенатора, а прем'єр-міністр буде нести «персональну відповідальність» перед главою держави.
До другого читання в документ додали і нові судові поправки – наприклад, Конституційний суд отримає право скасовувати рішення міжнародного арбітражу, якщо той наклав зобов'язання на Росію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].