Голосування в РФ: майже 78% росіян підтримали намір Путіна залишитись на посту до 2036 року

Голосування в РФ: майже 78% росіян підтримали намір Путіна залишитись на посту до 2036 року

Кремль назвав голосування тріумфом

Голосування в РФ: майже 78% росіян підтримали намір Путіна залишитись на посту до 2036 року
Владімір Путін
фото kremlin.ru/

Центральна виборча комісія РФ повідомила, що підраховані всі 100% протоколів з виборчих дільниць і електронного голосування про внесення змін до Конституції Росії. «За» проголосували 77,92%, «проти» – 21,2%. Явка склала 67, 97%, передає ВВС.

За словами глави ЦВК Елли Памфілової, голосування визнано таким, що відбулося – комісії не відомо про випадки, які можуть вплинути на результат. Між тим, як повідомляє CNBC, критики Кремля заявляють, що голосування відбувалось з численним порушеннями.

Опозиційний російський політик Олексій Навальний назвав голосування нелегітимним.

«Ми ніколи не дізнаємось справжніх результатів», – наголосив він та додав, що опозиція зосередиться на регіональних виборах наприкінці цього року, щоб перемогти правлячу партію «Єдина Росія».

«Найкраща реакція на те, що відбулось – це не відчай та тривога, а мобілізація тисяч спостерігачів цієї осені та поразка «Єдиної Росії» на регіональних виборах», – сказав він.

За що голосували. Поправки дозволять Владіміру Путіну анулювати конституційне обмеження на кількість президентських термінів і залишатися на вищому посту аж до 2036 року. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков назвав результати голосування «де-факто тріумфальним референдумом про довіру президенту Путіну».

Також в основному законі з'являться поправки про віру в Бога, буде закріплений інститут шлюбу як союзу чоловіка і жінки (держава візьме на себе обов'язки по його захисту) і з'явиться заборона на «применшення значення подвигу народу при захисті Вітчизни». Ці поправки до свого ж законопроекту вніс сам Путін в останній день, коли це було можливо за законом.

Крім того, російській мові присвоять статус «мови державотворчого народу», а дітей будуть вважати «найважливішим пріоритетом державної політики Росії».

Госдума отримає право затверджувати міністрів і віце-прем'єрів, президент в свою чергу отримає право розпускати її, якщо узгодження не пройдуть більше третини його кандидатур. Крім того, колишні президенти отримають право довічно займати пост сенатора, а прем'єр-міністр буде нести «персональну відповідальність» перед главою держави.

До другого читання в документ додали і нові судові поправки – наприклад, Конституційний суд отримає право скасовувати рішення міжнародного арбітражу, якщо той наклав зобов'язання на Росію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті