Британія викупить частку в OneWeb, що дозволить їй мати власний супутниковий інтернет

Британія викупить частку в OneWeb, що дозволить їй мати власний супутниковий інтернет

Ще одним партнером буде індійська телекомунікаційна компанія Bharti Airtel

Британія викупить частку в OneWeb, що дозволить їй мати власний супутниковий інтернет
фото Shutterstock

Уряд Великобританії купує частку в супутниковому операторі OneWeb, який раніше заявляв про банкрутство. Країна планує створити свою систему супутникового інтернету, пише HighTech.

Після невдалого запуску супутникової навігаційної системи Євросоюзу Galileo Великобританія вирішила замінити її супутниками компанії OneWeb. Уряд виграв аукціон для викупу компанії, яка в березні оголосила про своє банкрутство.

Великобританія заплатить $500 млн за частку в розмірі близько 45%, ще 45% купить індійська телекомунікаційна компанія Bharti Airtel. Вони профінансують повне відновлення діяльності OneWeb, сказали в компанії. Очікується, що операція завершиться до кінця 2020 року.

Раніше уряд планував побудувати свою заміну системи Galileo за допомогою інших членів альянсу Five Eyes – Австралії, Канади, Нової Зеландії та США. Проект призупинили в травні перед публікацією техніко-економічного обґрунтування. Вартість проекту на той час зросла до $6,2 млрд.

Раніше британська телекомунікаційна компанія OneWeb заявила про своє банкрутство. Це сталося після того, як компанія не змогла узгодити фінансування з інвесторами через світову кризу, викликану пандемією коронавірусу.

Компанія OneWeb мала намір до 2027 року забезпечити повне покриття Землі супутниковим інтернетом. Для цього вони хотіли запустити на низьку орбіту близько 900 супутників. Серед інвесторів проекту були холдинг Virgin Річарда Бренсона, Qualcomm, AirBus, японська інвесткомпанія SoftBank і Coca-Cola.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло