Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
Українські підприємства «недоотримали мільйони і закрилися» – Зеленський

Українські підприємства «недоотримали мільйони і закрилися» – Зеленський

Президент пояснює це тим, що в бюджеті курс гривні до долара – 30

Українські підприємства «недоотримали мільйони і закрилися» – Зеленський
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський заявив, що через завищений курс гривні до долара, закладений в бюджеті, українські підприємства «недоотримали мільйони й закрилися». Про це він сказав на зустрічі з представниками бізнесу Чернівецької області.

«Ми з цим боролися з самого початку моєї каденції, з літа (2019 року)... Так, і ми підтримуємо незалежність Національного банку України, але говорили всім, що як ми можемо жити, якщо у нас навіть бюджет порахований за курсом 30, а гривня, ви бачите, яка у нас. Нам говорили, що це ринкові умови, банк незалежний тощо, і ви це прекрасно все знаєте», – запевнив глава держави.

Нагадаємо, ексочільник НБУ Яків Смолій розповів, що на одній із нарад за участю президента, прем’єр-міністра, міністрів, радників президента чинний міністр економіки зазначив, що в їхньому макропрогнозі закладена інфляція 11%, обліковий курс долара до гривні – 29-30. Натомість Національний банк ставив собі за мету інфляцію 5% і дав ринку встановлювати курс 27. Це вплинуло на дохідну частину бюджету й на бізнес.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті