Захворіло у світі
40,403,537
Померло у світі
1,118,293
Вилікувалось у світі
27,703,638
Захворіло в Україні
309,107
Померло в Україні
5,786
Вилікувалось в Україні
129,533
Власник ЖК «Чайка» Олексій Кулагін і колишній чиновник Іван Салій просять суд визнати ліквідацію ДАБІ незаконною

Власник ЖК «Чайка» Олексій Кулагін і колишній чиновник Іван Салій просять суд визнати ліквідацію ДАБІ незаконною

Суд відкрив провадження у цій справі

Власник ЖК «Чайка» Олексій Кулагін і колишній чиновник Іван Салій просять суд визнати ліквідацію ДАБІ незаконною
Фото: dabi.gov.ua

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження щодо визнання незаконною постанови Уряду, яка ліквідувала Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ). Про це повідомляє пресцентр суду.

Позивачі також просять суд  визнати нечинною Постанову №219. Згідно з нею, має бути утворено два центральних органи виконавчої влади: Державну інспекцію містобудування України та Державне агентство з технічного регулювання у містобудуванні України. Ці органи здійснюватимуть державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю і нагляду та технічного регулювання у сфері містобудування відповідно. Діяльність структур координується Кабміном міністрів України через міністра розвитку громад та територій України.

«Серед інших вимог позову до Кабінету Міністрів України – визнати нечинною Постанову №219 від 13.03.2020 р. «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду». На думку позивача, оскаржувані постанови порушують норми Законів України про «Про архітектурну діяльність» та «Про регулювання містобудівної діяльності», суперечать одна одній та створюють ситуацію невизначеності між органами державної влади, відповідальними за цю сферу», – зазначається на сайті Судової влади. 

Відповідно до Єдиного держреєстру судових рішень, позивачем у цій справі виступає громадська організація «Мінбуд», створена 4 березня 2020 року й зареєстрована в с.Чайки Києво-Святошинського району Київської області. 

Засновником ГО є власник розробницької компанії «ОМОКС», забудовник ЖК «Чайка», Олексій Кулагін з дружиною Оксаною. Зазначимо, що в червні минулого року найбільший в країні заміський ЖК «Чайка» фігурував у близько 100 судових позовах, які вилилися в кримінальні справи, судові розгляди, захоплення території комплексу 200 людьми спортивної статури, втручанням правоохоронних органів, звернення до Генпрокуратури й президента України. Найбільші судові справи велися між бізнес-партнерами Олексієм Кулагіним та Андрієм Шишовим за контроль над компанією «Омокс». Вона своєю чергою володіє ЖК «Чайка» і технічною документацією на інфраструктуру. Другий справа була між інвестором проєкту і власником алкогольної компанії «Olymp» Павлом Климцем і Олексієм Кулагіним за 8000 кв. м у житловому комплексі. Їхня вартість становила близько $5 млн.

Ще одним позивачем у справі є президент Всеукраїнського союзу виробників будматеріалів Іван Салій. У 1992 році він став представником Леоніда Кравчука в Києві. До цього Салій був одним з визначних діячів Компартії у столиці. У 1990 році його обрали депутатом Верховної Ради України. 

Нагадаємо, у функції Державно-архітектурної будівельної інспекції (ДАБІ) входила реєстрація нових будівництв, визначення ДБН, єврокодів, здійснення нагляду і контролю. 13 березня Кабмін схвалив постанови «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду» та «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Прем'єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що держава повинна контролювати лише прийом будинків в експлуатацію. За словами міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова, сьогоднішнє завдання – ліквідація ДАБІ шляхом створення двох органів. Реформу Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) може очолити Міхеїл Саакашвілі, голова виконавчого комітету Національної ради реформ

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті