Олексій Чернишов: «Історично ДАБІ – франшиза, яка переходила з рук до рук»

Олексій Чернишов: «Історично ДАБІ – франшиза, яка переходила з рук до рук»

9 тез із інтерв'ю з міністром розвитку громад і територій

Этот текст также доступен на русском
Олексій Чернишов: «Історично ДАБІ – франшиза, яка переходила з рук до рук»
Олексій Чернишов
Фото: Тетяна Довгань/Mind.UA

Mind поспілкувався з міністром розвитку громад і територій Олексієм Чернишовим про корупційні схеми в будівництві, недобудови, реформу ДАБІ та заміну державних будівельних норм. Сьогодні ми публікуємо головні тези з нашої бесіди. Повну версію інтерв'ю можна прочитати тут.


Своє завдання – KPI (Key Performance Indicators – ключовий показник ефективності. – Mind) – бачу в зростанні інвестицій в країну, в тому числі і внутрішніх.


Сьогоднішнє завдання – ліквідація ДАБІ шляхом створення двох органів – ДІМУ (Державної інспекції містобудування України) та ДССМ (Державної сервісної служби містобудування). Функції третього відомства, робота якого полягає в нормотворчості, може виконувати, наприклад, наше міністерство.


У реформі ДАБІ, крім природного опору, є і ще одна складова, яка теж «обороняється». Адже історично ДАБІ – франшиза, яка переходила з рук до рук.


Мінрегіоном розроблено законопроект, який виступає на захист постраждалих інвесторів. У ньому йдеться про системний підхід до цієї проблеми. По-перше, треба затвердити перелік проблемних об'єктів, забезпечити технічне обстеження цих будинків. По-друге, ввести обов'язкове страхування відповідальності забудовника перед кредиторами; і в цілому підвищити відповідальність забудовника в містобудуванні.


Важливий доступ до інформації по всіх об'єктах будівництва. Це дозволить інвесторам відразу визначити прозорість компанії та рівень довіри до забудовника.


Я переконаний, що в цьому році ми знизимо іпотечну ставку, бо це локомотив розвитку споживання.


Вважаю, що без реального демонтажу [об'єктів будівництва], ми ніколи не закінчимо реформу.


До кінця року планується перегляд близько 20 ДБН (Державні будівельні норми. – Mind), а до кінця 2024 року Мінрегіон оновить усі 100% ДБН.


Створення та наявність довгобудів (мова про проекти, що фінансуються державою) – це був традиційно «бізнес» обласних рад і адміністрацій. Вони щось починали будувати, а потім під цей проект відводилися гроші – та «освоювалися».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло