Коли на місці «Книжкового ринку» на Петрівці з'явиться новий ТРЦ?
Підприємці мітингують проти знесення ринку, Кличко обіцяє розібратися. Новим власником ринку може виявитися девелопер Вагіф Алієв

2 липня адміністрація ринку зібрала підприємців і повідомила, що на місці їхніх торговельних точок буде зведений ТРЦ. 7 липня торговці Книжкового ринку на Петрівці провели акцію протесту. Мер Києва Віталій Кличко зустрівся з представниками «Петрівки». Про це повідомляється на офіційному порталі Києва.
На зустрічі з підприємцями Кличко запевнив, що будівництво ТРЦ поки не планується, а учасникам акції порекомендував знайти спільну мову з дирекцією ринку.
«Ми вивчили документи. За даними реєстру прав власності, книжковий ринок розташований на двох орендованих земельних ділянках за адресою: вулиця Степана Бандери, 10 в Оболонському районі столиці. Цільове призначення земельних ділянок – для будівництва, експлуатації та обслуговування багатофункціонального торгово-розважального комплексу та паркінгу. Орендар – ТОВ «Книжковий ринок». Також детальним планом території в межах вулиць Вербової, Куренівської, Богатирської, Московського проспекту, Набережно-Рибальської, залізничної колії на зазначених ділянках передбачено розміщення ТРЦ відповідно до цільового призначення земельних ділянок. Утім, на цей час, згідно з даними електронної бази документообігу Департаменту архітектури, на ці ділянки містобудівні умови та обмеження не надавались! Тому, хто і навіщо підбурює людей – треба з’ясувати», – наголосив Кличко.
2 липня адміністрація ринку зібрала підприємців і повідомила, що на місці їхніх торговельних точок буде зведений ТРЦ, приїдуть бульдозери, про знесення ринку обіцяли додатково повідомити за два-три місяці до початку будівництва. Про це повідомляє LIGA.net посилаючись на слова Олександра Лясковича, котрий працює на ринку з моменту його заснування – з березня 1997-го.
Згідно зі словами підприємця, у разі знесення, без роботи можуть залишитися понад 2000 осіб.
Торговцям оголосили, що знесення відбудеться до 1 січня.
«Ми категорично проти переїзду. Це територія заводу з виробництва ртуті, там шкідливі умови для праці. Крім того, Книжковий ринок на Петрівці – це якийсь клуб за інтересами. Якщо на Петрівку можуть доїхати з усіх куточків міста, то на Лісову поїдуть тільки вірні шанувальники», – заявив Ляскович.
Підприємці обурені і тим, що, за їхніми словами, за рік до цього дирекція ринку змусила їх вкласти гроші в модернізацію ринку – утеплення даху, зміцнення і реконструкцію фасаду.
«Торговці вкладали в реконструкцію від $2000 до $50 000 кожен, а сьогодні це все піде під знесення», – говорить власник магазину «Моя книга» та глава фонду «Культурні новації» Владислав Трубіцин..
Директор компанії «Книжковий ринок», яка орендує у міста ділянку з ринком, Віталій Правдивий з трактуванням торговців не погоджується. За його словами, зносити ринок ніхто не збирається.
«Під знесення нічого не йде. Я сказав, що треба думати про майбутнє ринку, а не чекати поки приїдуть бульдозери. Ринок зживає себе, 40% торгових місць вакантні. Кияни та гості столиці перестають купувати книги. Потрібно шукати нові формати», – зазначив в коментарі LIGA.net Правдивий.
Він також заперечує інформацію про залучення грошей підприємців на реконструкцію ринку. «Нахабна брехня», – запевняє Правдивий.
Словами директора на ринку не довіряють. Щоразу після зміни власників, виникали чутки про знесення ринку і будівництві на його місці, але до цього ніколи не доходило, розповідає Трубіцин.
Торговці кажуть, що власниками ринку в різні роки нібито були компанії, близькі до колишнього заступника міністра екології Ігоря Вільдмана, ексспікера ВР Володимира Литвина, Михайла Табачника – брата колишнього віцепрем'єра Дмитра Табачника. «Про це як би все знають на ринку, але в документах вони не фігурували», – розповідає Ляскович.
Нинішній власник – Вагіф Алієв, стверджують співрозмовники LIGA.net.
2 червня у «Книжкового ринку» в черговий раз змінився власник. Як повідомляє LIGA.net, ним став Вагіф Алієв.
Формальним власником віднині є Stadsis AB. Її кінцевий власник, виходячи з реєстру Мін'юсту, громадянин Швеції Томс Пер Андрес, Stadsis AB володіє 100% крупного учасника ринку комерційної нерухомості – компанії «Мандарин плаза», яка управляє київськими бізнес-центрами «Парус» і «Мандарин Плаза».
Швед Томс Пер Андерс в реєстрі Мін'юсту також значиться бенефіціаром кіпрської фірми іскор Бізнес Лімітед – власника ТРЦ Lavina Mall. Ще один проєкт, який опосередковано записаний на шведа – ТРЦ Blockbuster Mall.
Всі проєкти учасники ринку нерухомості асоціюють з Алієвим. Саме він виступав на відкритті того ж Lavina Mall і коментував перспективи розвитку та будівництва Blockbuster Mall. Хоча пізніше консалтингова компанія Colliers оголосила, що управління в «Блокбастері» перейшло до нового партнера – Олександру Спектору.
Раніше повідомлялося, чому Вагіф Алієв може втратити звання найбільшого рантьє України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].