Захворіло у світі
61,707,636
Померло у світі
1,443,673
Вилікувалось у світі
39,491,151
Захворіло в Україні
709,701
Померло в Україні
12,093
Вилікувалось в Україні
335,135
Собор Святої Софії в Туреччині знову став мечеттю, указ підписано президентом Ердоганом

Собор Святої Софії в Туреччині знову став мечеттю, указ підписано президентом Ердоганом

Влада країни обіцяє зберегти в храмі всі християнські ікони

Собор Святої Софії в Туреччині знову став мечеттю, указ підписано президентом Ердоганом
фото aa.com.tr

Державна рада Туреччини скасувала рішення уряду країни від 1934 року про зміну статусу собору Святої Софії в Стамбулі – тоді він з мечеті перетворився в музей, передає «Анадолу».

Таким чином, собор знову будуть використовувати як мечеть, повідомляє агентство.

Державна рада Туреччини вказала, що в документах балансоутримувача відтепер собор вказаний як мечеть, і його використання «в будь-яких інших цілях з юридичної точки зору є неправомірним», пише «Анадолу».

Сьогодні ж президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган підписав указ про перетворення Айя-Софії на мечеть.

Представник турецького президента Ібрахім Калин заявив, що відкриття собору для мусульманських віруючих не позбавить його ідентичності і він назавжди залишиться пам'ятником всесвітньої спадщини. Він зазначив, що влада збереже в храмі всі християнські ікони.

Неурядова турецька Асоціація охорони історичних пам'яток з 2005 року намагалася через суд повернути Святій Софії статус мечеті. Позови до державної ради Туреччини, які подавала Асоціація, відхиляли, останній такий позов був поданий у 2016-му.

У 2013-му студенти Туреччини почали збір підписів за дозвіл здійснювати в соборі намаз (мусульманську молитву). У 2016 році в Святій Софії вперше пролунав заклик до молитви, а в 2018-му про можливий перегляд статусу музею сказав президент Туреччини Ердоган.

Собор Святої Софії був зведений в Константинополі в VI столітті і довгий час був головним храмом християнської церкви на Сході і близько тисячі років – найбільшим християнським собором. Після захоплення Константинополя турками в 1453 році собор був перетворений на мечеть, до нього прибудували мінарети.

Після створення Турецької Республіки в 1934 році будівля стала музеєм зі збереженням і християнських, і мусульманських елементів оздоблення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті