Захворіло у світі
19,705,715
Померло у світі
728,129
Вилікувалось у світі
11,967,286
Захворіло в Україні
80,949
Померло в Україні
1,897
Вилікувалось в Україні
43,972
Україну чекає стрімке зростання торгового дефіциту внаслідок коронакризи – міжнародні експерти

Україну чекає стрімке зростання торгового дефіциту внаслідок коронакризи – міжнародні експерти

Безболісний перебіг першої фази коронакризи в Україні створив оманливе враження стійкості економіки

Україну чекає стрімке зростання торгового дефіциту внаслідок коронакризи – міжнародні експерти
фото: pexels.com

Перша фаза корона-кризи була для України відносно безболісною і це могло створити оманливе враження стійкості економіки. Проте, на друге півріччя окреслився ряд ризиків, пов’язаних з відновленням торгового дефіциту.  В таких умовах варто проводити дуже обережну монетарну політику і, за можливості, відновити співпрацю із зовнішніми кредиторами – переконують експерти аналітичного центру CASE Україна. Про це повідомляється у пресрелізі центру. 

«Зараз Україна несподівано опинилась у вигідній економічній ситуації. Адже на першому етапі COVID-19 наша держава виграла від обвалу світової торгівлі. Через корона-кризу у квітні та травні ми спостерігали вражаючий профіцит зовнішньої торгівлі ($830 млн та $373 млн, відповідно). Рік тому це був дефіцит $841 млн у квітні та $770 млн у травні. Але у другій половині півріччя на Україну чекає стрімке зростання торгового дефіциту,- заявив виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.

Боярчук стверджує, в найближчі місяці попит на імпорт повернеться, а з ним повернеться торговий дефіцит та тиск на національну валюту. Вже у червні ми бачимо, що імпорт споживчих товарів почав рости (близько 3%, у порівнянні з падінням на 33% у травні), а приємний профіт змінився на звичний дефіцит – $630 млн дефіцит по торгівлі товарами у червні за даними Державної митної служби.

«Стрімке зростання торгового дефіциту разом із запланованим «пом’якшенням» монетарної політики обіцяє закінчення спокійного перебігу корона-кризи для України», – підсумував експерт. 

Нагадаємо, Mind спільно з Центром економічних консультацій «Євростратегія» представляє аналіз зовнішньоторговельної політики та інвестиційного клімату України в рамках серії матеріалів, присвячених аналізу макроекономічної ситуації в Україні та впливу на неї коронавірусу, а також формують прогноз до кінця року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті