Поліція розслідує розтрату Київським університетом ім. Шевченка 60 млн «кіотських» гривень

Поліція розслідує розтрату Київським університетом ім. Шевченка 60 млн «кіотських» гривень

Правоохоронці вважають, що опорні колони не слід утеплювати

Поліція розслідує розтрату Київським університетом ім. Шевченка 60 млн «кіотських» гривень
Фото: фейсбук

Національна поліція відкрила провадження через розтрату 60 млн грн, які Київський національний університет імені Тараса Шевченка отримав від уряду Іспанії згідно з «Кіотським протоколом», – повідомляє  Радіо «Свобода» із посиланням на джерело в правоохоронних органах. Провадження розпочали 14 липня за матеріалами Служби безпеки України.

У 2018 році тодішнє Міністерство екології та природних ресурсів України та КНУ імені Тараса Шевченка уклали договір про делегування Університету повноважень на здійснення функцій замовника, за яким Університет фактично виступає розпорядником бюджетних коштів. Договір передбачає ремонт навчальних корпусів факультету кібернетики та механіко-математичного факультету: термомодернізацію будівель, утеплення стін, даху, заміну вікон та дверей, модернізацію та повну автоматизацію внутрішніх інженерних систем
Згідно з проєктною документацією, яку розробив у 2017 році Київський національний університет будівництва та архітектури, вартість робіт на факультеті кібернетики становила 94 млн грн, а на механіко-математичному факультеті – 80 млн грн. Роботи мали тривати шість місяців.

Проте, як стверджується у розслідуванні, «за вказівкою керівництва КНУ ім. Т. Шевченка було розроблено новий проєкт з ремонту зазначених корпусів, оформлений декількома додатковими угодами з додатками, який не погоджений з іспанською стороною та Міністерством екології та природних ресурсів України».

За даними слідства, додаткові зміни до технічної документації та первинної угоди порушують технічні умови й терміни її виконання (зокрема, укладено додаткову угоду з генпідрядником ТОВ «Ягуар», якою передбачене завершення робіт не у 2019 році, а до 31 жовтня 2020 року).

Правоохоронці вважають, що новий проєкт передбачає проведення робіт, в яких відсутня будь-яка необхідність і які не відповідають вимогам використання «кіотських» коштів. Зокрема, це утеплення опорних колон з фасаду будівлі, які розміщені назовні та не впливають на теплові втрати.

Кабінетом Міністрів України було укладено декілька угод щодо продажу квот на викиди парникових газів та проведені операції із перерахування близько 47 млн одиниць (частин) установленої кількості викидів парникових газів (ОУК) до реєстрів Японії та Іспанії в результаті чого на спеціальний рахунок у бюджеті України 2009 року було зараховано 3,3 млрд грн. У 2015 році за з Іспанською стороною погоджено 7 проєктів цільових екологічних (зелених) інвестицій загальною вартістю 270,7 млн грн та очікуваними щорічними скороченнями викидів парникових газів 88 700 т СО2-екв, однак реалізовані вони не були. Проєкт капремонту двох корпусів КНУ ім. Шевченка, який мав здійснюватися за «зелені інвестиції», отримані від Іспанії в рамках Кіотського протоколу презентував у березні 2019 року міністр екології Остап Семерак.

Нагадаємо, у березні 2019 року Мінекології також анонсувало будівництво сонячної електростанції на території Чорнобильської зони за кошти уряду Іспанії, сплачені у межах співпраці з Україною за Кіотським протоколом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті