Разумков проти того, щоб КСУ перенесли до Харкова

Разумков проти того, щоб КСУ перенесли до Харкова

Він зазначив, що багато законів про реформування суду - на розгляді комітетів

Разумков проти того, щоб КСУ перенесли до Харкова
Фото: фейсбук

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив про те, що він проти того, аби перенести Конституційний суд України (КСУ) до Харкова. Про це спікер сказав 20 липня під час звітної пресконференції.

«Я точно не є прибічником цього ні з організаційної точки зору, ні з фінансової, бо це коштує великих коштів, ні з політичної точки зору. Тим більше я не є прибічником перенесення його до Харкова, тому що в безпосередній близькості до нього знаходиться лінія фронту», – пояснив спікер, підкресливши, що функціонування КСУ в Києві є зручним щонайменше з комунікаційних міркувань.

Він також розраховує, що президентський законопроєкт №3711 про судоустрій та статус суддів, який може розблокувати судову реформу України, буде винесено на розгляд депутатів незабаром.

«Щодо реформування судів, то це робити необхідно. Але не лише суди – багато що треба реформувати в цій державі. Той закон, який отримав негативний висновок Конституційного суду, сьогодні на розгляді є законопроєкт №3711 і багато інших законів, які виносяться на комітет, я сподіваюся, незабаром будуть винесені в залу ВР», – зазначив Разумков.

Нагадаємо, 22 червня у Верховній Раді був зареєстрований президентський законопроєкт №3711 щодо діяльності Верховного суду та органів суддівського врядування, який передбачає приведення положень законодавства у відповідність із рішеннями КСУ.

Зокрема, Конституційний суд України своїми рішеннями від 18 лютого 2020 року та від 11 березня 2020 року визнав неконституційними окремі положення законів «Про судоустрій і статус суддів», «Про Вищу раду правосуддя». Цими рішеннями, серед іншого, визнані неконституційними окремі норми щодо ліквідації Верховного суду України.

Як повідомлялося, низка українських і міжнародних громадських організацій закликала президента Володимира Зеленського ліквідувати Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло