Міністерство охорони здоров'я запроваджує чотири категорії терміновості викликів меддопомоги

Міністерство охорони здоров'я запроваджує чотири категорії терміновості викликів меддопомоги

Тариф на виклик бригади екстреної медичної допомоги підвищено зі 112 грн до 163 грн

Міністерство охорони здоров'я запроваджує чотири категорії терміновості викликів меддопомоги
Фото: pixabay.com

Міністерство охорони здоров'я оптимізує надання екстреної медичної допомоги, для цього вводиться кілька категорій терміновості викликів і алгоритмів реагування на них. Про це на брифінгу 27 липня сказала перша заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Садов’як.

«На етапі реформування галузі ми відзначили, що дві третини пацієнтів не отримують вчасно надання допомоги бригадою (екстреної меддопомоги – Mind). Із загальної кількості викликів, а це 6,8 млн, 4,7 (млн – Mind.) є невчасними... Ми працюємо над оптимізацією надання екстреної медичної допомоги. Наразі відпрацьовані оптимальні алгоритми надання екстреної меддопомоги за визначеними категоріями викликів», – сказала Садов'як.

За словами заступниці міністра, виклики екстреної меддопомоги поділено на кілька категорій.

Категорія 1 – це критичний стан хворого, який вимагає негайного реагування, втручання, або реанімаційних заходів, наприклад, у випадку клінічної смерті, обструкції дихальних шляхів, виникнення політравми. Для цієї категорії виклику час до першого контакту з хворим має становити менш як 10 хвилин.

Категорія 2 – екстрений виклик, до якого відносяться потенційно серйозні стани, що можуть вимагати швидкої оцінки, невідкладної допомоги на місці або невідкладного транспортування. Час до першого контакту має становити до 20 хвилин.

Категорія 3 - не екстрені стани, які не несуть загрози для життя та здоров'я пацієнта, наприклад, загострення хронічних захворювань. Ці виклики будуть скеровані на первинну ланку, а при можливості на виклик поїде бригада, яка не залучена на викликах для категорій 1 та 2.

Категорія 4 – непрофільні виклики. Реагування відбувається без виїзду бригади екстреної меддопомоги, і пацієнт може отримати консультацію телефоном, або буде скерований на надання допомоги сімейним лікарем.

Садов'як додала, що зараз підвищено тариф на виклик бригади екстреної медичної допомоги зі 112 грн до 163 грн.

Загалом з 1 липня до кінця року додатково на екстрену меддопомогу виділено майже 2 млрд грн.

Як зазначалося раніше, залежно від епідеміологічної ситуації у районах і містах регіону будуть встановлюватися «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Місто буде виділене в одну із зон після п'яти днів погіршення ситуації.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло