Захворіло у світі
18,544,820
Померло у світі
700,714
Вилікувалось у світі
11,143,771
Захворіло в Україні
75,490
Померло в Україні
1,788
Вилікувалось в Україні
41,527
Польща рекордно заробила на компенсації «Газпрому» PGNiG

Польща рекордно заробила на компенсації «Газпрому» PGNiG

Державна PGNiG сплатила $300 млн податків з компенсації, яку сплатив російський «Газпром»

Польща рекордно заробила на компенсації «Газпрому» PGNiG
фото pixabay.com

Держкомпанія PGNiG заплатила в бюджет Польщі близько $300 млн з компенсації, яку виплатив «Газпром» за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Як повідомляє EADaily, це стало найбільшою податковою податкова виплатою за всю історію країни, заявив голова правління PGNiG Єжи Квечіньскій.

«Перше, що ми повинні були зробити – це заплатити податок на дохід і це була найбільша сума в історії нашої країни, яку будь-яка фірма заплатила в бюджет нашої держави», – розповів він та уточнив, що мова йде про 1,14 млрд злотих.

Нагадаємо: PGNiG ініціювала арбітражний розгляд проти «Газпрому» і «Газпром експорт» в 2015 році з вимогою про перегляд ціни на природний газ, що поставляється до Польщі за контрактом від 25 вересня 1996 року.

Наприкінці березня PGNiG повідомила, що арбітраж у Стокгольмі виніс рішення, згідно з яким російський газовий концерн зобов'язаний виплатити їй близько $1,5 млрд в спорі про ціну на газ, а також змінити формулу ціни з урахуванням котирувань на ринку природного газу.

Сторони домовилися про 1 липня як крайнюю дату для виплати «Газпромом» $1,5 млрд, повідомила PGNiG.

На початку червня «Газпром» безуспішно намагався оскаржити в Апеляційному суді Стокгольма рішення Стокгольмського арбітражу про умови ціноутворення на газ, що поставляється до Польщі по газопроводу «Ямал-Європа».

Як повідомлялось, 1 липня російський «Газпром» повернув PGNiG переплату за газ у розмірі $1,5 млрд згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті