Орендар баржі, яка могла б добудувати «Північний потік – 2» відмовився від участі в проєкті

Орендар баржі, яка могла б добудувати «Північний потік – 2» відмовився від участі в проєкті

Наразі невідомо, хто завершуватиме газопровід

Орендар баржі, яка могла б добудувати  «Північний потік – 2» відмовився від участі в проєкті
фото www.nord-stream2.com/

Російська компанія «Межрегіонтрубопроводстрой» не має наміру надавати трубоукладальну баржу «Фортуна» для добудови російського експортного газопроводу «Північний потік – 2».

«Акціонерне товариство «Межрегіонтрубопроводстрой»(МРТС) не бере і не має наміру брати участь у виконанні робіт з укладання газопроводу Nord Stream 2 в Балтійському морі з використанням трубоукладальної баржі «Фортуна» чи іншим чином», – цитує «РБК» повідомлення компанії.

У МРТС уточнили, що компанія ніколи не була власником баржі «Фортуна». Компанія не є власником вказаного судна, а орендує його за договором бербоут-чартеру для використання в інших проєктах.

Видання зазначає, що якщо «Фортуна» не бере участі в добудові «Північного потоку – 2», не ясно, хто буде укладати труби на останній данській морській ділянці. Єдиним кандидатом залишається трубоукладач «Академік Черський» (таку можливість допускав міністр енергетики Олександр Новак ще в грудні 2019 року).

«Ми своєчасно проінформуємо про наших плани і поновлення робіт», – відповіла пресслужба Nord Stream 2 на запит видання.

Між тим, днями стало відомо, що Данія дозволила відновити прокладання «Північного потоку – 2» і компанія Nord Stream 2 отримала змогу це зробити вже з4 серпня.

У січні 2020 року російський президент Владімір Путін заявляв, що РФ в змозі сама добудувати «Північний потік – 2». Глава російського Міненерго Олександр Новак говорив, що газопровід здатний добудувати трубоукладач «Академік Черський», пізніше також називалася російська баржа «Фортуна».

У лютому «Академік Черський» вийшов з порту Находки і до початку травня дістався до Мукрана, де знаходиться логістичний термінал проєкту будівництва трубопроводу «Північний потік – 2» і зберігаються труби, необхідні для завершення будівництва.

Пізніше з'ясувалося, що в німецькому порту також стоїть трубоукладач «Фортуна», який належить російській державній компанії «Межрегионтрубопроводстрой». Він брав участь в будівництві «Північного потоку – 2» в російській акваторії, проте в данських водах судно працювати на той момент не могло, оскільки оснащене лише системою якірного позиціонування.

Як повідомлялось, на початку липня російська баржа «Фортуна» вийшла з німецького порту Мукран наступного дня після того, як влада Данії дозволила суднам цього типу брати участь у будівництві газопроводу «Північний потік – 2».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло