Франція надасть виноробам додаткові 76 млн євро допомоги

Франція надасть виноробам додаткові 76 млн євро допомоги

Загальна антикризова допомога галузі у Франції зросте до майже 250 млн євро

Франція надасть виноробам додаткові 76 млн євро допомоги
фото pixabay.com

Уряд Франції виділить додатково 76 млн євро для підтримки виноградарства і виноробства. Таким чином, антикризова бюджетна допомога французьким виноробам виросте майже до 250 млн євро, передає RFI.

Частина цієї суми буде виплачена з французької скарбниці, а частина – зі спеціального фонду Євросоюзу.

35 млн євро із загальної суми будуть спрямовані на поліпшення умов зберігання непроданих залишків вина, а 211 млн – на фінансування процесів дистиляції.

В рамках програми виходу з кризи в ЄС запропонували профінансувати переробку непроданих вин за допомогою дистиляції в сировину для виробництва біоетанолу, дезінфікуючих засобів та парфумерної продукції.

Виноградарський і виноробний сектори сильно постраждали в результаті кризи, викликаної пандемією коронавірусної інфекції. Через закриття барів і ресторанів на період карантину, а також у зв’язку із скасуванням більшості святкових заходів і припинення туристичного потоку галузь зазнала збитків у розмірі не менше 1,5 млрд євро.

Значного удару по сектору також нанесли і мита у 25%, які США на французькі вина. Виняток становлять лише ігристі вина.

Як повідомлялось, минулого місяця адміністрація президента США Дональда Трампа заявила про наміри впровадити додаткові мита на низку імпортованих із Франції товарів у відповідь на введення Парижем цифрового податку.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті