Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Ярославський і китайська компанія подали заявку в АМКУ на купівлю «Мотор Січ»

Ярославський і китайська компанія подали заявку в АМКУ на купівлю «Мотор Січ»

Раніше китайська компанія подавала заяву спільно з держконцерном «Укроборонпром»

Ярославський і китайська компанія подали заявку в АМКУ на купівлю «Мотор Січ»
Фото: фейсбук-сторінка «Мотор Січ»

Дочірня компанія китайської «Beijing Skyrizon» і «DCH Group» українського бізнесмена Олександра Ярославського разом з її афілійованими компаніями подали 4 серпня нову заяву в Антимонопольний комітет України (АМКУ) про придбання акцій «Мотор Січ». Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на повідомлення китайської компанії «Beijing Xinwei Technology Group» на Шанхайській фондовій біржі.

«Зміна нових партнерів співробітництва не спричинить істотних змін у подальшій реорганізації. «Beijing Skyrizon» сподівається, що ця зміна підштовхне до швидкого отримання схвалення АМКУ, сприятиме якнайшвидшому завершенню великої реструктуризації внутрішніх активів», – наголошується в документі.

«Xinwei» уточнює, що в той самий день її дочірня компанія «Beijing Skyrizon» відкликала з Антимонопольного комітету заяву, яку вона раніше подавала спільно з держконцерном «Укроборонпром».

4 серпня група «DCH» підписала угоду зі «Skyrizon Aircraft Holdings Limited» про спільний розвиток українського авіабудування і, зокрема, заводу «Мотор Cіч».

У грудні 2019 року президент «Мотор Січ» В'ячеслав Богуслаєв підтвердив продаж акцій підприємства китайським компаніям «Skyrizon Aircraft» і «Xinwei Technology Group» без дозволу АМКУ. Інвестори з Китаю пообіцяли вкласти в авіабудівну галузь України $100 млн, якщо комітет схвалить угоду.

7 червня 2019 року АМКУ отримав спільну заяву «Укроборонпрому» і китайських компаній на концентрацію понад 25% і 50% акцій «Мотор Січі». У кінці листопада комітет продовжив розгляд заявки.

У квітні цього року український суд відхилив апеляцію Китаю щодо купівлі «Мотор Січі». Китайська «Skyrizon» придбала контрольний пакет акцій «Мотор Січі», але акції були заморожені через розслідування СБУ

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті