Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Розвідка США вивчає дані про будівництво в Саудівській Аравії заводу з обробки урану

Розвідка США вивчає дані про будівництво в Саудівській Аравії заводу з обробки урану

Це може призвести до отримання Ер-Ріядом ядерного палива

Розвідка США вивчає дані про будівництво в Саудівській Аравії заводу з обробки урану
фото Shutterstock

Розвідувальні служби США вивчають відомості про спроби Саудівської Аравії побудувати підприємство, призначене для виробництва т. зв. жовтого пирога (yellow cake) – концентрату, який отримують у процесі обробки уранової руди. Про це пише газета The New York Times.

За даними джерел видання, в останні тижні в американській розвідувальній спільноті проводився ретельний аналіз даних, що стосуються можливого будівництва заводу в пустелі в районі міста Аль-Ули.

Джерела вказують, що створення такого підприємства, яке нібито здійснюється у співпраці з Китаєм, може призвести до отримання Ер-Ріядом ядерного палива, яке згодом може бути використано в створенні ядерної зброї.

За інформацією видання, американська розвідка має в своєму розпорядженні супутникові знімки місцевості, які вказують на те, що будівництво заводу почалося там в 2014 році.

У Держдепартаменті відмовилися коментувати відомості джерел газети, проте підкреслили, що Вашингтон «регулярно попереджає всіх своїх союзників про ризики співпраці з КНР в питаннях мирного використання ядерної енергії».

На думку представників Держдепартаменту, це згодом може обернутися «обмеженнями, стратегічним тиском і крадіжкою технологій».

«Ми настійно рекомендуємо нашим партнерам працювати тільки з перевіреними постачальниками, які строго дотримуються принципів нерозповсюдження ядерної зброї», – зазначили в Держдепі.

Нагадаємо, ОАЕ першими в арабському світі запустили атомну електростанцію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті