Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
В Гонконзі арештували опозиційного медіамагната, власника антикитайської газети Apple Daily

В Гонконзі арештували опозиційного медіамагната, власника антикитайської газети Apple Daily

Джиммі Лая заарештували за порушення закону про національну безпеку

В Гонконзі арештували опозиційного медіамагната, власника антикитайської газети Apple Daily
Джиммі Лай
фото www.scmp.com/

Джиммі Лай, про-демократичний медіамагнат, глава корпорації Next Digital, що володіє газетою Apple Daily, був затриманий в Гонконзі за порушення суперечливого закону про національну безпеку. Як повідомляє SCMP, його обвинуватили у змові з іноземними силами та інших порушеннях.

Крім Лая, були заарештовані два його сина Тімоті і Ян і кілька членів керівництва. Департамент поліції Гонконгу повідомив, що загалом сім чоловік у віці від 39 до 72 років були заарештовані за підозрою в порушенні закону про безпеку.

За словами співробітника Лая Марка Саймона, поліція обшукала будинки Лая і його сина, а також інших членів медіа-групи Next Digital. Більше 100 поліцейських обшукали штаб-квартиру Next Digital, увійшли до редакції і провели обшуки в офісах. Що шукали офіцери, поки не ясно.

Як відомо, Китай піддається різкій критиці за свою політику в Гонконзі. Новий закон про безпеку був прийнятий наприкінці червня. Він націлений на діяльність, яку Китай вважає підривною, сепаратистською або терористичною. На сьогоднішній день це найбільше посягання на автономію Гонконгу, яке дає Китаю широкі повноваження щодо забезпечення державної безпеки.

Нагадаємо: 1 липня набув чинності закон про національну безпеку Гонконгу. Завдяки цьому документу китайська влада зможе в обхід місцевого уряду карати за дії, які у Пекіні розцінюватимуть як такі, що загрожують національній безпеці та підривають державну владу в Гонконгу, який дотепер вважався автономною територією у складі КНР. 

Із критикою цього закону виступили в ЄС, США та інших країнах. Китайську владу звинувачують у порушенні зобов'язань щодо Гонконгу, взятих у рамках китайсько-британської угоди про передачу цієї території КНР.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті