Захворіло у світі
30,183,223
Померло у світі
946,158
Вилікувалось у світі
20,532,559
Захворіло в Україні
169,472
Померло в Україні
3,468
Вилікувалось в Україні
75,486
ЄС пригрозив Білорусі санкціями

ЄС пригрозив Білорусі санкціями

В ЄС наголошують на тому, що вибори «не були вільними та чесними»

ЄС пригрозив Білорусі санкціями
фото Shutterstock

Євросоюз розглядає можливість запровадження санкцій щодо представників Білорусі після проведення у цій країні президентських виборів, «які не були вільними та чесними». Про це  глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель, передає DW.

Він наголосив, що хоча відносини між ЄС та Білоруссю дещо покращились в 2015 році після звільнення політв’язнів, останні події їх можуть істотно погіршити.

«Ми оцінюватимемо дії білоруської влади щодо врегулювання поточної ситуації та здійснюватимемо поглиблений аналіз відносин ЄС із Білоруссю. Це може передбачати, зокрема, вжиття заходів проти осіб, відповідальних за насильство, необґрунтовані арешти та фальсифікацію результатів виборів», – йдеться в заяві віді імені ЄС.

Боррель наголосив на тому, що «під час виборчої кампанії народ Білорусі продемонстрував прагнення до демократичних змін». Натомість білоруська влада, за його словами, застосувала непропорційне і неприйнятне насильство, внаслідок чого щонайменше одна людина загинула й багато людей дістали поранень».

Глава дипломатії ЄС закликав владу негайно звільнити всіх затриманих та підкреслив, що «звіти місцевих спостерігачів, що заслуговують на довіру, свідчать, що виборчий процес не відповідав міжнародним стандартам, очікуваним від держави – учасниці ОБСЄ».

Нагадаємо: 9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори. Після оголення попередніх результатів, згідно із якими із значною перевагою переміг Олександр Лукашенко в країні розпочались акції протесту. Під час їх розгону силовики застосовували сльозогінний газ, водомети, світло-шумові гранати та гумові кулі.

Між тим,  Лукашенко заявив, що вибори пройшли як свято, а протестувальників назвав «вівцями».

Як повідомлялось, найбільша партія Євросоюзу – Європейська народна партія –  закликала ввести санкції проти президента Білорусі Лукашенка і керівництва Білорусі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті