Економіка Японії впала до рекордних мінімумів у 2-му кварталі

Економіка Японії впала до рекордних мінімумів у 2-му кварталі

Відновлення в поточному кварталі буде значно скромнішим, ніж очікувалося

Економіка Японії впала до рекордних мінімумів у 2-му кварталі
фото Shutterstock

Японія пережила найсильніший в історії економічний спад у другому кварталі, у зв’язку з тим, що торговельні центри спорожніли, а попит на автомобілі та інші експортні товари обвалився через пандемію коронавірусу, передає Reuters.

Хоча економіка виходить зі стану застою після пом'якшення обмежень наприкінці травня, багато аналітиків очікують, що будь-яке відновлення в поточному кварталі буде скромним, оскільки кількість випадків коронавірусу знову зростає, а це стримує споживчі витрати.

«Такий сильний спад можна пояснити зниженням споживання і експорту», – сказав Такесі Мінамі з Norinchukin Research Institute.

Третя за величиною економіка світу в квітні-червні скоротилася на 27,8% в річному численні – максимально з 1980 року. Опитані Reuters аналітики прогнозували падіння на 27,2%.

Розмір реального ВВП Японії скоротився до 485 трлн єн, мінімуму з квітня-червня 2011 року.

«Попит на ділові інвестиції, як очікується, знизиться через погіршення прибутку компаній і ризику поширення коронавірусу», – сказав Саісуке Сакай з Mizuho Research institute.

«Є шанс, що економічна активність може зупинитися, якщо провідні країни знову введуть карантинні заходи, або Японія повторно введе надзвичайний стан», – сказав він.

Як повідомлялося, Японія платитиме своїм компаніям, щоб ті повернулись з Китаю або переїхали в інші країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті