«Токсичний і втратив довіру»: у Кремлі готуються до падіння режиму Лукашенка – Bloomberg

«Токсичний і втратив довіру»: у Кремлі готуються до падіння режиму Лукашенка – Bloomberg

Видання стверджує, що Москва більше налаштована співпрацювати з опозицією, ніж з Лукашенком

«Токсичний і втратив довіру»: у Кремлі готуються до падіння режиму Лукашенка – Bloomberg
фото kremlin.ru

Президент Білорусі Олександр Лукашенко, можливо, не зможе втриматися при владі, і Росії сьогодні вигідніше знайти взаєморозуміння з опозицією, ніж втрутитися в події і підтримати білоруську владу, розповіли Bloomberg два джерела, які мають доступ до найближчого оточення Владіміра Путіна. Про це пише Forbes.

За словами одного з них, спроби білоруської опозиції наслідувати приклад України і наблизити країну до ЄС будуть неприйнятні для Путіна. Інший співрозмовник агентства, знайомий з політичними дискусіями в Кремлі, підкреслив, що в Москві немає впевненості, що відсторонення Лукашенка від влади виявиться негативним для Росії, адже російське керівництво поки що надто мало знає про білоруську опозицію.

Це ж джерело розповіло, що Москва не зацікавлена в тому, щоб запобігти падінню Лукашенко, однак і прискорювати його не прагне. Співрозмовник агентства, близький до зовнішньополітичних кіл, зазначив, що в Росії вважають Лукашенка «токсичним», і навіть якщо він зуміє зберегти владу, довіру Москви до нього як до партнера втрачено.

Джерела, знайомі з найближчим оточенням Путіна, розповіли, що в Кремлі не особливо хочуть йти на військове втручання в Білорусь в рамках оборонної угоди між двома країнами заради того, щоб зберегти Лукашенка при владі. Це, за їхніми словами, налаштує простих білорусом проти Росії, і спалахне ще серйозніший конфлікт, ніж в Україні.

Агентство підкреслює, що Росія, безумовно, поки що не кидає Лукашенко. Доказом цього є дедалі частіші телефонні розмови двох лідерів. 20 серпня прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков повідомив, що за останні дні Путін і Лукашенко розмовляли по телефону чотири рази.

При цьому Москва відзначає, що необхідність надати військову допомогу Мінську немає. «Що стосується Договору про колективну безпеку, Договору про Союзну державу, там дійсно ряд зобов'язань сторін передбачений по взаємодопомогу. Але ви знаєте, що зараз немає такої потреби, і власне і білоруське керівництво, воно само визнало, що такої потреби немає», – сказав Пєсков. При цьому і Лукашенко, і Пєсков заперечили перекидання до Білорусі російської військової техніки.

За офіційними даними, перемогу на президентських виборах в Білорусії 9 серпня здобув Лукашенко, який набрав 80,1% голосів, однак білоруси вважають ці результати сфальсифікованими. Відразу після виборів у Білорусі почалися масові протести і мітинги. Вони жорстко придушувалися правоохоронними органами, проти протестувальників застосовувалися сльозогінний газ, водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Були затримані близько 7000 чоловік.

Основний суперник Лукашенка на виборах, Світлана Тихановська, яка, за офіційними даними, отримала лише 10% голосів, поїхала в Литву. Незабаром після цього було оголошено про формування координаційного центру з транзиту влади в Білорусі.

Більше про це – в матеріалі Mind «Братський розрахунок: чи введе Путін війська в Білорусь».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло