Велика авіакомпанія США відправляє в примусову відпустку майже 2 000 пілотів

Велика авіакомпанія США відправляє в примусову відпустку майже 2 000 пілотів

За 6 місяців пандемії компанія покрила тільки 25% своїх прибутків

Велика авіакомпанія США відправляє в примусову відпустку майже 2 000 пілотів
Фото: pixabay

Великий американський авіаперевізник Delta Air Lines планує в жовтні відправити у примусову відпустку 1 941 пілота, повідомляє Reuters. Падіння попиту на авіатранспорт спостерігається на тлі економічних наслідків COVID-19.

Керівник повітряних операцій компанії Джон Лафер пояснив, що зараз штат компанії «роздутий».

«Ми переживаємо шість місяців цієї пандемії, і тільки 25% наших доходів було покрито. На жаль, в найближчі шість місяців ми побачимо кілька каталізаторів, які дозволять суттєво змінити цю траєкторію», – сказав у зверненні до співробітників Джон Лафер.

За словами Лафета, зараз в Delta близько 11 200 активних пілотів. З них до літа 2021 потрібно близько 9 450. Спочатку компанія оцінила надлишок у 2 558 пілотів. Пізніше частина з них достроково вийшла на пенсію або добровільно припинила роботу.

Американські авіакомпанії вважають, що будуть змушені в кінці вересня відправити у відпустку десятки тисяч співробітників. У вересні закінчуються $25 млрд, які компаніям виділив уряд США. Засоби покривали витрати на заробітну плату співробітників і повинні були допомогти їм пережити пандемію, зберігши робочі місця.

Авіакомпанії і профспілки схиляють Вашингтон виділити ще $25 млрд на захист робочих місць до березня, але переговори зайшли в глухий кут.

На початку липня Delta Air Lines повідомила про чистий збиток в $5,7 млрд у другому кварталі. Це найбільше її падіння з 2008 року.

У серпні компанія планувала здійснювати 1 000 польотів щодня, але змогла реалізувати вдвічі менше.

До кінця червня компанія скоротила щоденні витрати до $27 млн. До березня щоденно компанія витрачала $100 млн. До кінця року компанія планує повернутися на беззбитковий рівень.

Раніше в інтерв'ю Mind голова Асоціації платників податків Грігол Катамадзе розповів про стан українського підприємництва в коронакризі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло