Венчурний капітал залишається стійким у II кварталі 2020 року — дослідження

Венчурний капітал залишається стійким у II кварталі 2020 року — дослідження

У II кварталі світові венчурні інвестиції досягнули $62,9 млрд у результаті укладення 4 502 угод

Венчурний капітал залишається стійким у II кварталі 2020 року — дослідження
фото: pixabay.com

У другому кварталі 2020 року світові венчурні інвестиції продемонстрували сталу стійкість, досягнувши $62,9 млрд в результаті укладення 4 502 угод – це майже дорівнює загальній сумі інвестицій за перший квартал цього року. Про це свідчать результати дослідження, проведеного KPMG Private Enterprise.

Зазначається, що показник у $62,9 млрд лише несуттєво відрізняється від обсягу інвестицій за другий квартал 2019 року, в якому були зареєстровані інвестиції на суму $69,8 млрд.

«Венчурні інвестори продовжували вливати кошти у свій існуючий портфель – особливо в компанії, які знаходяться на більш пізніх етапах свого розвитку. Зосередженість на угодах з такими компаніями є продовженням тенденції інвестування в більш безпечні угоди, що спостерігалися у попередніх кварталах до початку пандемії COVID-19. На топ-10 угод у світі припадає понад $9 млрд інвестицій», – йдеться у звіті.

У KPMG додали, що лише на США припадало більш ніж половина світових венчурних інвестицій в II кварталі 2020 року, а саме $34,3 млрд інвестицій в результаті 2,197 угоди.

«На регіональному рівні в II кварталі 2020 року сферу венчурних інвестицій очолюють країни Північної й Південної Америки, де було залучено $35,6 млрд в результаті 2 554 угод. За ними йдуть країни Азії, де в результаті 1 011 угод було отримано $16,9 млрд, тоді як європейські країни отримали $10,1 млрд в результаті 1 062 угод», – свідчать результати дослідження.

При цьому, 5 найбільших угод у цьому кварталі були укладені у США і в Китаї: Waymo (Каліфорнія) ($3 млрд), MGI Tech (Шеньчжень) ($1 млрд), Didi Bike (Ханчжоу) ($1 млрд), Stripe (Сан-Франциско) ($850 млн) та Zuoyebang (Пекін) ($750 млн).

У KPMG пояснили, що обсяг корпоративних венчурних інвестицій значно зменшився протягом першого півріччя 2020 року, опустившись нижче 1 000 угод в усьому світі в ІІ кварталі 2020 року. З огляду на глобальну пандемію, багато корпорацій зосередилися на пошуку шляхів покращення власної операційної моделі, а не на інвестуванні у стартапи.

«Хоча деякі країни і території відкривають свої економіки, проблеми у сфері міжнародних подорожей та укладення угод, швидше за все, залишатимуться. Це змушує багатьох венчурних інвесторів більше зосереджуватись на можливостях, які їм пропонують місцеві ринки, що може негативно впливати на компанії, що знаходяться на стадії зростання і працюють у менш зрілих юрисдикціях, які істотно залежать від міжнародних інвестицій», – прогнозують аналітики.

Раніше виконавчий директор GR Capital Максим Філіппов розповідав Mind про те, чому в кризу інвесторам легше знаходити гідні проєкти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло