Захворіло у світі
112,116,627
Померло у світі
2,485,601
Вилікувалось у світі
63,299,560
Захворіло в Україні
1,317,694
Померло в Україні
25,461
Вилікувалось в Україні
1,155,422
Фонд гарантування виставив на продаж банк «Аркада»

Фонд гарантування виставив на продаж банк «Аркада»

Він також запропонував інші варіанти виведення банку з ринку

Фонд гарантування виставив на продаж банк «Аркада»
Фото: emw.kiev.ua

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) оголосив про початок відкритого конкурсу з метою виведення неплатоспроможного банку «Аркада» з ринку та пропонує низку способів виведення банку з ринку, серед них – продаж банку інвестору. Про це повідомляє пресслужба Фонду.

Фонд пропонує наступні способи виведення неплатоспроможного банку з ринку:

- ліквідація банку з відчуженням у процесі ліквідації всіх або частини його активів і зобов'язань на користь приймаючого банку;

- відчуження всіх або частини активів і зобов'язань неплатоспроможного банку на користь приймаючого банку з відкликанням банківської ліцензії неплатоспроможного банку та подальшою його ліквідацією;

- створення та продаж інвестору перехідного банку з передачею йому активів і зобов’язань неплатоспроможного банку і подальшою ліквідацією неплатоспроможного банку;

- продаж неплатоспроможного банку інвестору.

«Відкритий конкурс проводиться серед банків, а також попередньо кваліфікованих осіб, включених Національним банком України до переліку попередньо кваліфікованих осіб, які відповідають умовам відкритого конкурсу.

Банки, попередньо кваліфіковані особи, які планують взяти участь у виведенні неплатоспроможного банку з ринку, з метою їх допуску до участі у відкритому конкурсі, мають подати до Фонду документи, визначені умовами відкритого конкурсу», – пояснили у ФГВФО.

Правління Національного банку України прийняло рішення про віднесення АТ АКБ «АРКАДА» до категорії неплатоспроможних у зв’язку зі зменшенням нормативів капіталу менше ніж до однієї третини від мінімального встановленого рівня.

Понад 90% вкладників банку «Аркада» (понад 5 000 осіб) отримають вклади в повному обсязі. Розмір їх вкладів не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму у 200 000 грн.

Клієнти із більшими обсягами вкладів отримають їх у межах суми, гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Загалом Фонд забезпечить виплати гарантованої суми вкладникам в обсязі 285 млн грн.

Найбільшим акціонером банку (станом на 1 червня 2020 року) є Костянтин Паливода з опосередкованою часткою 74,80%. Основний партнер Костянтина Паливоди в бізнесі – Володимир Поляченко. Він у минулому керівник ХК «Київміськбуд». Акціонерний комерційний банк «Аркада» в нинішньому вигляді був створений декількома великими будівельними організаціями, що входять до холдингу «Київміськбуд», з метою налагодити іпотечне кредитування.

Mind писав про те, чи зможе «Київміськбуд» добудувати об'єкти «Аркади».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті