НКРЕКП підвищила відповідальність за небаланси на ринку газу

НКРЕКП підвищила відповідальність за небаланси на ринку газу

Регулятор знизив допустимий розмір відхилення небалансів для транспортування газу

НКРЕКП підвищила відповідальність за небаланси на ринку газу
Фото: pixabay.com

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики та житлово-комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила зміни до Кодексу газотранспортної системи. Відповідне рішення було прийнято на засіданні регулятора. Також затверджено Кодекс газорозподільних систем, що передбачає зниження допустимого розміру відхилення небалансів для замовників послуг транспортування газу.

Згідно з документом, розмір допустимого відхилення для замовників послуг транспортування (толеранс) знижений з 10% до 3%, а для замовників послуг транспортування, які є операторами ГРС, – з 15% до 7,5%. Крім цього, пропонується диференційований підхід до визначення розмірів допустимого відхилення в залежності від обсягів небалансу.

Так, у разі небалансів від 3% до 5% включно (для операторів газорозподільної системи від 7,5% до 15% (включно) пропонується застосовувати величину коригування в розмірі 10%; і в разі небалансів понад 5% (для операторів газорозподільної системи більш ніж на 15%) пропонується застосовувати величину коригування в розмірі 20%.

Оператор ГТС України підтримав рішення НКРЕКП щодо заохочення учасників ринку газу самостійно збалансовувати свої портфоліо. 

«Переконаний, що Регулятор прийняв виважене та назріле рішення, що не тільки вирішить існуючу проблему зі штучними небалансами, а також буде сприяти розвитку сталого ринку газу в Україні. Адже створення штучних небалансів несе загрозу для стабільного функціонування ГТС та безперебійного транспортування газу для українських та європейських споживачів, – зауважив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон. – Оператор ГТС не має замінювати собою ринок, а трейдери мають купувати блакитне паливо у видобувних компаній, на біржах, на ринку, а не відбирати технологічний газ Оператора ГТС. Тоді ринок працюватиме збалансовано в інтересах усіх його учасників і кінцевих споживачів».

Раніше Mind писав про те, як Ердоган роздмухав геополітичний шторм у Середземномор'ї.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло