Справу «Роттердам +» закрито: САП заявляє, що експерти не змогли підтвердити збитки

Справу «Роттердам +» закрито: САП заявляє, що експерти не змогли підтвердити збитки

У САП додали, що кримінальне провадження по «Роттердам+» не закрили повністю – по ньому досі ведеться попереднє розслідування

Справу «Роттердам +» закрито: САП заявляє, що експерти не змогли підтвердити збитки
Фото: pixabay.com

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) заявляє, що експерти не змогли підтвердити завдання збитків державі через застосування формули розрахунку ціни на вугілля «Роттердам +». Центр протидії корупції повідомив, що справу «Роттердам +» закрито.

«У ході попереднього розслідування ніхто не почув належних, прийнятних, достовірних і вичерпних доказів, які бездоганно вказували б на те, що в результаті розробки, прийняття і застосування Постанови НКРЕКУ № 289 від 03.03.2016 «Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії» , привели кого-небудь до тяжких наслідків, тобто завдано прямої шкоди або шкоди», – заявили в САП.

У САП додали, що кримінальне провадження по «Роттердам+» не закрили повністю – по ньому досі ведеться попереднє розслідування.

За інформацією ЦПК, прокурор САП Віталій Пономаренко при закритті справи керувався експертизою СБУ. Вона, за словами активістів ЦПК, не змогла визначити розміри завданих збитків.

У Центрі додали, що перша експертиза, яку теж проводила СБУ, встановила збиток формули «Роттердам +» на суму 19 млрд грн.

ЦПК також повідомив, що слідству перешкоджає не тільки СБУ, але і Кабмін. За словами представників організації, уряд відмовився представляти інтереси потерпілих у справі.

Своєю чергою НАБУ заявило, що оскаржить закриття справи «Роттердам +». У відомстві вважають, що рішення про закриття цієї справи «суперечить принципам верховенства права».

«Розслідування цієї справи перебувало на завершальній стадії, детективи зібрали всі необхідні й переконливі докази для направлення його до суду і доведення винуватості підозрюваних. Про підозру повідомили шести особам, в результаті дій яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд грн збитків, що підтверджено відповідною експертизою», – сказано в повідомленні НАБУ.

Нагадаємо, «Енергоатом» виборов право отримувати за електроенергію як в часи Роттердам+. Кабмін дозволив «Енергоатому» продавати електроенергію дешевше собівартості

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло