Захворіло у світі
177,842,616
Померло у світі
3,849,768
Вилікувалось у світі
162,350,700
Захворіло в Україні
2,227,225
Померло в Україні
51,902
Вилікувалось в Україні
2,145,660
Понад 6 000 шкіл не підключені до оптичного інтернету – Мінцифри

Понад 6 000 шкіл не підключені до оптичного інтернету – Мінцифри

Кошти на підключення повинні виділятися з обласних та місцевих бюджетів

Понад 6 000 шкіл не підключені до оптичного інтернету – Мінцифри
Фото: Julia M Cameron/Pexels

Мінцифри разом із Міносвіти направило місцевим адміністраціям лист про необхідність термінового підключення до інтернету 2 000 шкіл коштом фінансування з освітньої субвенції. Про це на брифінгу заявив заступник голови Мінцифри Олександр Шелест, передає «Інтерфакс-Україна».

«На сьогодні в Україні понад 6 000 шкіл не має оптичного підключення до інтернету, яке необхідно для повноцінного використання можливостей дистанційного навчання. Спільними зусиллями спільно з Міністерством освіти і науки, а також з місцевими адміністраціями ми визначили перелік з 2 000 шкіл, які потребують першочергового підключення», – підкреслив Шелест.

За його словами, ці 2 000 шкіл розташовані в населених пунктах, які не мають жодного оптичного провайдера. Відповідно, нормального підключення до мережі немає не тільки у шкіл, а й у безпосередньо учнів і педагогічного складу.

У Мінцифри додали, що підключення шкіл до мережі інтернет – завдання місцевої влади, і кошти на це повинні виділятися з обласних та місцевих бюджетів. У тому числі на це може бути направлено фінансування із залишків освітньої субвенції на початок бюджетного періоду.

«За попередніми оцінками, на підключення цих 2 000 шкіл до інтернету необхідно 700-720 млн грн, при цьому залишки освітньої субвенції на 1 січня становили понад 5 млрд грн. Тобто грошей у місцевих бюджетів цілком достатньо. Більш того, станом на 1 липня цього року ці залишки збільшилися і склали 8 млрд грн», – підкреслив Шелест.

«Відповідно до європейської стратегії «гігабітного суспільства», всі освітні заклади повинні бути підключені до швидкісного інтернету зі швидкістю як мінімум 1 гб/сек. В Україні сьогодні немає суперрозвиненої системи віддаленого навчання, відповідно, попит може бути трохи нижчим, і наші рекомендації – трохи простіші», – зазначив заступник міністра цифровий трансформації.

За його словами, Мінціфри рекомендує підключати школи на швидкості не менше 100 мб/сек, але з можливістю її збільшення в майбутньому без заміни мережевого обладнання.

Нагадаємо: США виділить $38 млн на розвиток кібербезпеки в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті