Тихановська виступить на засіданнях Ради Безпеки ООН і ПАРЄ

Тихановська виступить на засіданнях Ради Безпеки ООН і ПАРЄ

Білорусь поки що не є членом ПАРЄ, але пов'язана з організацію участю в кількох органах Ради Європи

Тихановська виступить на засіданнях Ради Безпеки ООН і ПАРЄ
фото DR

Світлана Тихановська планує виступити на засіданнях РБ ООН 4 вересня і ПАРЄ 8 вересня, про це повідомила прес-служба екс-кандидата в президенти Білорусі.

Глава однієї з п'яти основних політичних груп ПАРЄ Тіні Кокс підтвердив, що 8 вересня парламентська асамблея проведе в режимі відеозв'язку слухання про останні події в Білорусі за участю президента ПАРЄ Ріка Даемса, екс-кандидата Світлани Тиханоської, а також представника Національних зборів Білорусі.

«Хоча Білорусь поки що не є державою-членом ПАРЄ, вона пов'язана з Радою Європи кількома конвенціями і своєю участю в кількох органах Ради Європи, таких як Венеціанська комісія», – пояснив парламентарій.

Він нагадав, що минулого тижня було поширено спільну заяву голови Комітету міністрів Ради Європи, президента ПАРЄ і генерального секретаря РЄ. У цьому документі «найстаріша і найбільша організація Європи запропонувала Білорусі свої добрі послуги для того, щоб знайти вихід з нинішньої політичної кризи».

«Щоб перевірити, чи можливо це, комітет з політичних питань включив слухання з цього питання до порядку денного Комітету», – пояснив парламентарій.

Як підкреслив Тіні Кокс, «ясно – як сказано у спільній заяві – що саме громадяни Білорусі повинні вирішувати, як впоратися з цією кризою».

Як повідомлялося, Литва, Єстонія і Латвія ввели санкції проти Лукашенка і ще 29 білоруських чиновників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті