Рада схвалила законопроєкт про держгарантії

Рада схвалила законопроєкт про держгарантії

Загальний об’єм програми складе до 5 млрд гривень

Рада схвалила законопроєкт про держгарантії
фото: rada.gov.ua

Верховна Рада підтримала законопроєкт №3659-д про надання державних гарантій на портфельній основі. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму телеграм-каналі.

«Це спільні напрацювання Кабміну та профільного парламентського комітету, які дадуть змогу представникам малого та середнього бізнесу отримувати кредитний ресурс під державні гарантії. Загальний об’єм програми складе до 5 млрд гривень», – наголосив очільник уряду.

Кредити надаватимуться мікро-, малим та середнім підприємцям в обсязі до 5 млрд гривень. Держава гарантуватиме перед банком 80% суму такої позики.

Шмигаль вважає, що це дасть змогу значно здешевити та зробити доступнішим кредитний ресурс для українського бізнесу. Водночас гарантії на рівні 80% сприятимуть тому, що банки видаватимуть кошти лише якісним позичальникам, які мають бізнес-план та бачення розвитку власної справи.

Нагадаємо: за словами заступника голови бюджетного комітету ВР Олександра Трухіна, документ пропонує надати право Мінфіну проводити за рішенням Кабміну надпланові випуски ОВДП з подальшим придбанням у держвласність, що дозволить профінансувати Державну іпотечну установу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті