Резервів під списання $350 млн Суркісам немає, це прямий «мінус» у капітал – член наглядової ради «ПриватБанку»

Резервів під списання $350 млн Суркісам немає, це прямий «мінус» у капітал – член наглядової ради «ПриватБанку»

Виконання рішення суду скоротить можливість кредитування, прибуток і, відповідно, дивіденди, які «ПриватБанк» заплатить до держбюджету наступного року

Резервів під списання $350 млн Суркісам немає, це прямий «мінус» у капітал – член наглядової ради «ПриватБанку»
Заступник голови наглядової ради «ПриватБанку» Артем Шевальов
Фото: фейсбук-сторінка Артема Шевальова

Державний «ПриватБанк» не створював додаткових резервів у судовому спорі з компаніями братів Суркісів, примусове стягнення $350 млн призведе до зменшення капіталу банку і недонадходжень до держбюджету на таку саму суму, заявив заступник голови наглядової ради «ПриватБанку» Артем Шевальов.

«Щодо вчорашнього кричущого у своєму правовому нігілізмі рішення Печерського суду про стягнення 10 млрд грн з державного «ПриватБанку» на користь шести британських компаній, пов'язаних із Суркісами (...) Це списання за неіснуючими депозитними договорами, відповідно жодних резервів бути не може, це прямій «мінус» 10 млрд грн у капітал», – написав він у фейсбуці.

Шевальов наголосив, що примусове списання не позначиться на поточному фінансовому стані банку, але скоротить можливість кредитування, прибуток і, відповідно, дивіденди, які «ПриватБанк» заплатить до держбюджету наступного року.

«Капітал банку – та подушка стабільності, яка дозволяє йому розвиватися та кредитувати своїх клієнтів, тому після виконання цього «рішення» «Приватбанк» просто прокредитує українських підприємців на 10 млрд грн менше», – заявив Шевальов.

Він додав, що за результатами 2020 року прибуток банку може бути зменшений на ці 10 мільярдів гривень. Відповідно, дивіденди, які банк міг заплатити до державного бюджету, будуть меншими.

«Тому бюджет не дорахується цих мільярдів на виплату пенсій, на оборону, на соціалку, на боротьбу з пандемією», – зазначив член наглядової ради банку.

Радник керівника Офісу президента України з банківських питань Вікторія Страхова зазначила, що резерви, сформовані в другому кварталі 2020 року у звітності «ПриватБанку», розраховані на виплати за єврооблігаціями, що потрапили під bail-in.

«Це не під bail-in щодо Суркісів, це під bail-in щодо неколомойської частини євробондів. Тож згодна з Артемом Шевальовим, у разі стягнення депозитів Суркісів це буде прямий вплив на капітал», – написала вона у фейсбуці.

Як повідомлялося, ПриватБанк у другому кварталі сформував резерви під юридичні ризики в розмірі 6,832 млрд грн.

Печерський райсуд Києва 2 вересня повністю задовольнив заяву компаній братів Суркісів щодо порядку виконання рішення суду від 2017 року про зобов'язання «ПриватБанку» обслуговувати їхні депозити, розміщені до націоналізації банку на його рахунках кіпрської філії.

У відповідній заяві компанії просили суд визначити суму, яку має їм виплатити ПриватБанк у рамках виконання зобов'язань з обслуговування депозитів. За оцінками позивачів, зобов'язання банку становлять $350 млн (із них $102 млн – відсотки, нараховані за ставкою 13% річних).

Крім того, компанії просили суд надати можливість Державній виконавчій службі примусово стягнути з рахунків «ПриватБанку» відповідні кошти в разі відмови банку від їх добровільного погашення.

Згідно з позицією «ПриватБанку», відповідні договори офшорів Суркісів на сьогодні вважаються виконаними, оскільки у 2016 році під час націоналізації вони були обміняні на акції додаткової емісії як депозити пов'язаних із банком осіб.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло