Ассанж відновлює юридичну боротьбу проти екстрадиції до США

Ассанж відновлює юридичну боротьбу проти екстрадиції до США

Шанувальники засновника WikiLeaks вважають його борцем за свободу слова та викривачем зловживань влади США

Ассанж відновлює юридичну боротьбу проти екстрадиції до США
Джуліан Ассанж
фото www.flickr.com/photos/espenmoe/4466613035

Джуліан Ассанж відновлює свою битву в лондонському суді, щоб уникнути екстрадиції до Сполучених Штатів для пред'явлення кримінальних звинувачень в зв'язку з діяльністю його веб-сайту WikiLeaks. Про це CNBC.

Американська влада США обвинувачує 49-річного Ассанжа у змові з метою зламу урядових комп'ютерів і порушенні закону про шпигунство у зв'язку з розголошенням конфіденційних даних через WikiLeaks в 2010-2011 роках.

Його шанувальники вважають Ассанжа борцем за свободу слова, викривача зловживань влади США. Його критики кажуть, що, публікуючи невідредаговані документи, він нерозважливо піддав небезпеці життя джерел розвідки в Іраку, Ірані та Афганістані.

Він також став об'єктом критики щодо публікації документів під час президентської кампанії в США в 2016 році, вкрадених у Національного комітету Демократичної партії, що завдало шкоди кандидатурі Хілларі Клінтон. Сам Ассанж відкидає звинувачення американських слідчих в тому, що WikiLeaks отримав ці документи від російських хакерів. Телеканал наголошує, що питання не є частиною судового розгляду.

Ассанж потрапив в заголовки міжнародних новин в 2010 році, коли WikiLeaks опублікував військове відео США, що показує атаку вертольотів Apache в Багдаді в 2007 році, в результаті якої загинуло близько десяти чоловік, включаючи двох співробітників агентства новин Reuters. Пізніше на сайті було опубліковано величезну кількість військових та дипломатичних документів США.

Його команда юристів в Лондоні стверджує, що звинувачення проти нього з боку США носять політичний характер і являють собою загрозу свободі преси. Захисники також заявили, що Ассанж може вчинити самогубство, якщо його відправлять до Сполучених Штатів, де йому загрожують роки в'язниці.

Як відомо, адвокати у березні намагались витягнути його з в’язниці під заставу, оскільки він, за їхніми словами, є вразливим до коронавірусу. Але суд відмовив, посилаючись на те, що чоловік може сховатись.

Юридичні муки Ассанжа в Великобританії тривають з 2010 року, коли він почав боротися зі спробою екстрадувати його до Швеції, щоб відповісти на питання про звинувачення в сексуальному насильстві.

У червні 2012 року, зіткнувшись з неминучою екстрадицією, він звернувся за притулком в посольство Еквадору.

11 квітня 2019 року поліція Великобританії заарештувала Джуліана Ассанжа в посольстві Еквадору. Поліцейські пред'явили ордер, виданий в червні 2012 року за неявку Ассанжа на судове засідання за повісткою. Південноамериканська держава, в диппредставництві якого ховався засновник WikiLeaks, позбавило його притулку, посилаючись на порушення міжнародних конвенцій.

1 травня суд в Лондоні засудив його до 50 тижнів позбавлення волі.

Як повідомлялось, у травні 2019 року прокуратура Швеції знову відкрила кримінальну справу стосовно творця WikiLeaks і запросила європейський ордер на його арешт.

У травні влада США висунула звинувачення по 17 новими пунктами засновнику порталу WikiLeaks Джуліану Ассанжу

В листопаді 2019 року прокуратура Швеції вирішила припинити розслідування кримінальної справи про зґвалтування і сексуальні домагання, порушеної проти Ассанжа.

У червні 2020 року  розширена колегія присяжних в США винесла другий обвинувальний висновок щодо засновника організації WikiLeaks Джуліана Ассанжа.  Його підозрюють «у одному з найбільших розкрадань секретної інформації в історії Сполучених Штатів». Йдеться про можливу змову австралійця з хакерами, які мають відношення до групи Anonymous.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло