Маски та соціальне дистанціювання може врятувати 770 000 життів відсьогодні до 1 січня 2021 року – IHME

Маски та соціальне дистанціювання може врятувати 770 000 життів відсьогодні до 1 січня 2021 року – IHME

Інститут показників і оцінки здоров'я змоделював три сценарії розвитку пандемії: найгірший, найкращий та найбільш вірогідний

Маски та соціальне дистанціювання може врятувати 770 000 життів відсьогодні до 1 січня 2021 року – IHME
фото pixabay.com

У першому глобальному прогнозі розвитку пандемії COVID-19 по країнам Інститут показників і оцінки здоров'я (IHME) при Медичній школі Вашингтонського університету прогнозує, що з цього моменту до 1 січня 2021 року завдяки перевіреним заходам, таким як носіння масок та соціальне дистанціювання, потенційно можна врятувати майже 770 000 життів.

Як зазначається в повідомленні IHME, за оцінками, загальна кількість смертей станом на 1 січня становитиме 2,8 млн чоловік. Щоденна смертність в грудні може досягнути 30 000 чоловік.

«Ці перші в світі прогнози по країнах показують страхітливий прогноз, а також дорожню карту щодо позбавлення від COVID-19, якій можуть слідувати керівники уряду, а також окремі особи, – сказав директор IHME доктор Крістофер Мюррей. – Ми стикаємося з перспективою смертельного грудня, особливо в Європі, Центральній Азії та Сполучених Штатах. Але наука ясна, а докази незаперечні: носіння масок, соціальне дистанціювання і обмеження громадських зібрань життєво важливі для запобігання передачі вірусу».

Інститут змоделював три сценарії:

  • Найгірший, коли носіння масок залишиться на колишньому рівні, а уряди продовжуватимуть послаблювати карантинні вимоги. Це призведе до 4 млн смертей до кінця року.
  • Найкращий, коли маски носитимуть усі, а уряди країн, в яких кількість смертей на добу перевищує 8 осіб, вводитимуть додаткові заходи соціального дистанціювання. У такому випадку смертність може складати 2 млн людей до початку 2021 року.
  • Найбільш вірогідний, коли маски носитимуть, як зараз і діятимуть існуючі карантинні обмеження. За умови такого варіанту смертність може скласти 2,8 млн осіб .

Таким чином, різниця між найбільш оптимістичним на найбільш вірогідним сценаріями складає 750 000 людей і 30 000 щоденних смертей у грудні.

Кожен з цих сценаріїв являє собою значне збільшення в порівнянні з поточним загальним числом смертей, яке оцінюється майже в 910 000 в усьому світі. Частково це збільшення пов'язане з імовірним сезонним зростанням випадків COVID-19 в Північній півкулі. На сьогоднішній день COVID-19 слідує сезонним моделям, аналогічним пневмонії, і якщо ця кореляція збережеться, північні країни можуть очікувати більшого числа випадків в кінці осені і в зимові місяці.

«Жителям північних країн слід проявляти особливу пильність у міру наближення зими – оскільки коронавірус, як і пневмонія, швидше поширюється в холодному кліматі», – зазначив Мюррей.

Він також підкреслив, що у людства є безпрецедентна можливість врятувати сотні тисяч життів, проте для цього буде потрібно діяти швидко і рішуче.

«Дивлячись на приголомшливі оцінки COVID-19, легко загубитися в величезних цифрах, – продовжив Мюррей. – Число жертв пандемії перевищує місткість 50 найбільших стадіонів світу – це порівняння дуже тверезить ».

При найбільш вірогідному сценарію розвитку подій країнами з найвищим відсотком смертності на душу населення можуть стати Віргінські острови США, Нідерланди та Іспанія. У разі подібного сценарію станом на 1 січня число жертв в Північній і Південній Америці складе 959 685 осіб, в Європі – 667 811 осіб, в Африці – 79 583 особи, в Східному Середземномор'ї – 168 711 осіб, у Південно -Східної Азії – 738 427 осіб, в західній частині Тихого океану – 191 598 осіб.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло