The Age of Disorder: Deutsche Bank попередив про настання «епохи безладу»

The Age of Disorder: Deutsche Bank попередив про настання «епохи безладу»

Сучасна епоха високої прибутковості акцій незабаром закінчиться

The Age of Disorder: Deutsche Bank попередив про настання «епохи безладу»
фото Shutterstock

Deutsche Bank спрогнозував завершення поточної епохи глобалізації і прихід їй на зміну нової «епохи безладу». Про це йдеться в однойменному дослідженні аналітиків банку, передає Forbes.

Автори пишуть, що світ стоїть на межі нового «структурного суперциклу», який «визначає все від економіки до вартості активів, політики і способу життя загалом». Коронавірус прискорив наступ нової епохи, але не він став першопричиною глобальних змін, зазначає банк.

Нова епоха спочатку буде відрізнятися метушнею поряд з уповільненням глобалізації, яка породила швидке економічне зростання і збільшення вартості активів в останні 40 років, вважають автори.

Наступ нової епохи загрожує знеціненням вартості активів і зростанням боргів урядів і корпорацій. Поточний період – другу еру глобалізації, яку аналітики Deutsche Bank відраховують з 1980 року і передбачають її кінець в 2020-му – в дослідженні описують як «найкраще сукупне зростання цін на активи за всю історію при дуже високій прибутковості акцій і облігацій в усіх напрямках». У новому циклі автори вважають малоймовірним збереження таких же показників, особливо в реальному вираженні.

У частині геополітики «епоху безладу» визначатиме напруга між США і Китаєм, вважають аналітики Deutsche Bank. Китай продовжує свій шлях «відновлення своєї історичної ролі як глобального економічного гіганта», але при цьому дотримується своїх трдиційних цінностей, не визнаючи західного лібералізму, йдеться в дослідженні. Тому світові загрожує «зіткнення культур і інтересів, особливо зважаючи на наближення Китаю до статусу найбільшої економіки світу».

Аналітики Deutsche Bank виділили вісім основних подій, які визначать «епоху безладу»:

  1. Погіршення відносин США і Китаю і відмова від необмеженої глобалізації.
  2. Визначальне десятиліття для Європи.
  3. Збільшення боргу і перетворення «роздачі грошей з вертольота» в звичну політику.
  4. Інфляція або дефляція (відкрите питання).
  5. Посилення нерівності.
  6. Посилення розходжень між різними поколіннями.
  7. Посилення дискусії навколо зміни клімату.
  8. Технологічна революція або бульбашка на фондовому ринку.

«Не всякий безлад є поганим. Ми повинні підкреслити, що наступ нового часу не слід сприймати як причину відмовлятися від придбання фінансових активів, оскільки нова епоха принесе масштабні інтервенції [монетарної влади] і ліквідність», – пише в дослідженні Deutsche Bank.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло