Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
Ірак може припинити участь в угоді ОПЕК+ в 2021 році

Ірак може припинити участь в угоді ОПЕК+ в 2021 році

Ірак покладається на нафту для фінансування 97% держбюджету, обмеження для країни є наразі непосильними

Ірак може припинити участь в угоді ОПЕК+ в 2021 році
фото www.flickr.com/photos/estebansalazarherrera/6856183706

Ірак не виключає можливості виходу ОПЕК + щодо скорочення видобутку нафти на 2021 рік.

Як повідомляє Reuters, в Міністерстві нафти країни і офісі прем'єр-міністра є різні думки щодо того, чи слід Іраку повністю виконувати скорочення видобутку нафти в рамках угоди ОПЕК + або просити виключення з неї на наступний рік.

Другий за величиною виробник нафти ОПЕК, Ірак в минулому не зміг повністю виконати вимоги ОПЕК + по скороченню видобутку нафти, перевищивши свої виробничі цілі з моменту першого підписання пакту в 2016 році між ОПЕК і її союзниками на чолі з Росією.

Економіка і нафтовий сектор країни роками страждали від воєн, санкцій і ісламістського повстанського руху, викликаного вторгненням США. Багдад скаржився, що він з усіх сил намагався відродити нафтову промисловість у той час, коли інші члени ОПЕК отримували вигоду і збільшували свою частку на ринку.

Ірак покладається на нафту для фінансування 97% державного бюджету. Міністр фінансів Іраку Алі Аллаві заявив парламенту, що реформування економіки Іраку вимагатиме п'яти років роботи і що держборг становить 80-90% ВВП, а зовнішній борг – $133 млрд.

Нагадаємо: з 1 травня Організація країн-експортерів нафти і її союзники, група, відома як ОПЕК +, досягли рекордного скорочення на 9,7 млн барелів на добу, або 10% світового видобутку, після того, як пандемія коронавіруса знищила третину світового попиту

З 1 серпня скорочення знизилося до 7,7 млн барелів на добу до грудня.

Іракські політики піддали критиці пакт, підписаний попереднім тимчасовим урядом, відповідно до якого Багдад взяв на себе зобов'язання значно скоротити виробництво.

При тому, що ціни на нафту в даний час складають близько $40 за барель, за зачиненими дверима зростає опір скороченням нафти, і відновилися розмови про відродження старих закликів до перегляду розміру скорочень, повідомили Reuters джерела в Іраку і ОПЕК.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті