Daimler виплатить $1,5 млрд у справі про маніпулювання даними про викиди

Daimler виплатить $1,5 млрд у справі про маніпулювання даними про викиди

Це другий найбільший в історії штраф за порушення закону про чисте повітря

Daimler виплатить $1,5 млрд у справі про маніпулювання даними про викиди
фото pixabay.com

Американські регулятори схвалили мирову угоду з Daimler AG, в рамках якої німецький автомобілебудівний концерн погодився виплатити близько $1,5 млрд для врегулювання претензій влади США в рамках справи про маніпулювання даними про шкідливі викиди дизельних двигунів, йдеться в повідомленні компанії, на яке посилається FinMarket.

У число цих регуляторів входять Агентство з охорони навколишнього середовища, Каліфорнійський рада з охорони повітряних ресурсів, підрозділ міністерства юстиції США у справах навколишнього середовища і природних ресурсів, офіс генерального прокурора штату Каліфорнія і прикордонно-митна служба США.

Daimler повідомив про досягнення принципової угоди з владою США 13 серпня.

Автовиробник, зокрема, виплатить штраф у розмірі $875 млн за порушення закону США про чисте повітря. Як наголошується в прес-релізі EPA, це другий найбільший в історії штраф за порушення цього закону.

Претензії влади США стосуються порушень у сертифікації системи контролю викидів в приблизно 250 000 легкових автомобілів і вантажівок Daimler. В рамках угоди з регуляторами автовиробник також погодився замінити ці системи в уже проданих в США машинах.

Крім цього, Daimler виплатить $700 млн для врегулювання колективного позову споживачів.

У компанії відзначили, що врегулювання претензій дозволить уникнути тривалого судового процесу, який може призвести до виникнення юридичних і фінансових ризиків.

Як вказано в повідомленні Daimler, компанія погодилася врегулювати претензії, «щоб уникнути подальших витрат у зв'язку з розглядом і сфокусуватися на своєму основному бізнесі».

При цьому в компанії підкреслили, що заперечують пред'явлені їй звинувачення.

Daimler підтвердив, що досягнуті угоди будуть мати негативний вплив на грошовий потік компанії в наступні 3 роки, а максимальні наслідки від штрафу припадуть на найближчі 12 місяців.

Раніше повідомлялося, що врегулювання «дизельного скандалу» у США обійдеться Daimler у $3 млрд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло