Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
Степанов заявив, що на медицину просили 225 мільярдів

Степанов заявив, що на медицину просили 225 мільярдів

Це відповідає розрахункам на програму медичних гарантій

Степанов заявив, що на медицину просили 225 мільярдів
Максим Степанов
фото: moz.gov.ua

Міністерство охорони здоров'я вказувало в бюджетному запиті на наступний рік суму в 225 млрд грн, що відповідає розрахункам на програму медичних гарантій. Це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу біля парламенту 18 вересня. Про це повідомляє «Укрінформ».

«Ми подавали у своєму бюджетному запиті суму коштів більшу, ніж передбачено, і зараз у дискусії перебуваємо. Ми подавали категорично іншу суму, і вважаємо, що це правильно для того, щоб побудувати реальну медицину, яка задовольнятиме всіх українців... Ми виходили принаймні з розрахунків на програму медичних гарантій. Згідно із законом, це 5% ВВП, ми подавали 225 млрд грн» – зазначив Степанов.

Також він уточнив, що на боротьбу з COVID-19 виділяються кошти з відповідного фонду по боротьбі з коронавірусом і також на сьогодні в розпорядженні Міністерства охорони здоров'я є кошти, які «йдуть через програму медичних гарантій». Цих коштів, зі слів урядовця, вистачає.

«Якщо буде нестача коштів, то ми заздалегідь будемо вирішувати це питання з міністерством фінансів, щоб вони робили перерозподіл, тому що для Міністерства охорони здоров'я є пріоритетом здоров'я українців», – додав Степанов.

Міністр фінансів Сергій Марченко у Верховній Раді в п'ятницю 18 вересня заявив:

«Видатки на медицину зростуть до 4,2% ВВП – це більше ніж 190 млрд грн у зведеному бюджеті «плюс» 57 млрд до поточного року. До 2023 року прогнозується зростання обсягів фінансування охорони здоров'я до рівня 5% ВВП. Для продовження реалізації програми медичних гарантій передбачається 123 млрд грн – це 35 пакетів медпослуг для населення, а також відшкодування вартості лікарських засобів більше ніж для 5 млн осіб. Ця сума враховує видатки для підвищення на 30% зарплат медиків», – сказав він під час презентації проєкту закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік».

Нагадаємо: кабмін опублікував основні показники проєкту бюджету-2021.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті