Захворіло у світі
40,818,555
Померло у світі
1,125,388
Вилікувалось у світі
27,929,230
Захворіло в Україні
315,826
Померло в Україні
5,927
Вилікувалось в Україні
132,219
США висунули ультиматум Росії з приводу договору про наступальне озброєння

США висунули ультиматум Росії з приводу договору про наступальне озброєння

Вашингтон наполягає, що в оновлений договір СНО повинен увійти Китай

США висунули ультиматум Росії з приводу договору про наступальне озброєння
фото Shutterstock

США де-факто висунули ультиматум російській стороні на переговорах про долю договору про стратегічні наступальні озброєння (СНО-3), заявила російська сторона, передає Bloomberg. Договір СНО-3 – остання діюча угода, яка обмежує кількість ядерних боєзарядів з обох сторін.

Вашингтон пропонує російській стороні в найкоротші терміни – до виборів в США у листопаді – підписати президентський меморандум, який закріпить основні умови продовження договору, повідомив спецпосланець Білого дому на переговорах з озброєнь Маршил Біллінгслі.

Якщо цього не відбудеться, то «після того, як Трамп буде переобраний, «плата за вхід», як ми говоримо в США, підвищиться», попередив він.

Якщо ж домовитися про продовження угоди не вдасться, «ми будемо надзвичайно раді продовжити без обмежень» модернізацію наших ядерних сил, сказав Біллінгслі.

США наполягають, що в оновлений договір СНО повинен увійти Китай, який, за даними Стокгольмського інституту миру, нарощує свій арсенал з рекордною швидкістю серед усіх ядерних держав.

Росія, в свою чергу, вимагає, щоб до договору приєдналися американські союзники – Франція і Британія, а американську ядерну зброю було б вивезено з Європи.

Вашингтон ці умови відкидає. «Ні Великобританія, ні Франція не нарощують свої ядерні арсенали. Китай же займається активною розробкою і розгортанням своєї ядерної зброї», – пояснив Біллінгслі.

Він додав, що американські ядерні сили залишаться в Європі, так само як і російські – США не вимагають виведення боєголовок і ракетних комплексів із Калінінграда.

У Росії вважають американські вимоги «ультиматумом» і в такому жанрі розмовляти не мають наміру, заявив заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті