Захворіло у світі
43,979,777
Померло у світі
1,167,124
Вилікувалось у світі
29,800,111
Захворіло в Україні
363,075
Померло в Україні
6,755
Вилікувалось в Україні
148,642
Манафорт причетний до відмивання грошей банками-гігантами в «файлах FinCEN»

Манафорт причетний до відмивання грошей банками-гігантами в «файлах FinCEN»

З допомогою Манафорта було відмито не менш як $300 млн

Манафорт причетний до відмивання грошей банками-гігантами в «файлах FinCEN»
Пол Манафорт
Фото: Shutterstock

Одним з тих, чиї операції фігурують у витоку FinCEN , є Пол Манафорт, політичний стратег, який очолював виборчу кампанію Дональда Трампа в 2016 році. Перед цим, як відомо, Манафорт співпрацював з екс-президентом України Віктором Януковичем. Манафорт був ключовою фігурою в розслідуванні спецпрокурора Роберта Мюллера щодо втручання Росії в американські вибори 2016 року.

З 2012 року банки почали відзначати діяльність, пов'язану з Манафортом, як підозрілу. У 2017 році JP Morgan Chase представив звіт про банківські перекази на суму понад $300 млн за участю підставних компаній на Кіпрі, які співпрацювали з Манафортом.

Зараз Манафорт відбуває покарання за шахрайство і ухилення від сплати податків. Через коронавірус 71-річного Манафорта в травні перевели на домашній режим відбування покарання.

У розпорядженні журналістів розслідувального проекту ICIJ опинилися документи підрозділу Мінфіну США по боротьбі з відмиванням грошей. Вони містять інформацію про «підозрілі перекази» на загальну суму понад $2 трлн. Серед них – транзакції великих бізнесменів по всьому світу через головні західні банки.

Журналісти розглянули понад 2 000 звітів банків про підозрілі операції клієнтів. Файли потрапили в BuzzFeed News, які поділилися ними з Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів. BuzzFeed не коментує, як до них потрапили документи. Частина цих файлів була зібрана конгресом США в рамках розслідування втручання Росії у вибори.

Звіти охоплюють період з 1999-го по 2017 рік, – уточнюється в розслідуванні.

Більшість звітів про підозрілі операції американське відомство отримало від великих банків – Deutsche Bank (982), Bank of New York Mellon (325), Standard Chartered Bank (232), JPMorgan Chase (107), Barclays (104) і HSBC (73 ).

Більше про це – в матеріалі Mind «Витік року: як 90 банків переганяли по світу $2 трлн «брудних» коштів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті