Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
Deutsche Bank повідомив про підозрілі операції на 1 трлн євро

Deutsche Bank повідомив про підозрілі операції на 1 трлн євро

У банку запевняють, що працюють над усуненням подібних проблем в майбутньому

Deutsche Bank повідомив про підозрілі операції на 1 трлн євро
фото Shutterstock

Резонансна публікація міжнародним консорціумом журналістів даних про підозрілі банківські операції з секретного досьє Управління США з протидії фінансовим злочинам (FinCEN) не обійшла стороною Deutsche Bank, повідомляє Deutsche Welle.

Банки, що ведуть бізнес в США, з 2000 року по 2017 рік повідомили FinCEN про підозрілі операції на загальну суму в $2 трлн (1,68 трлн євро). Майже дві третини цієї суми (1,09 трлн євро) припали на операції, здійснені в Deutsche Bank, пише видання.

Глобальна інфраструктура Deutsche Bank використовувалася для відмивання грошей протягом довшого періоду і в ширших масштабах, ніж вважалося раніше, повідомляють Süddeutsche Zeitung і медіакомпанії NDR і WDR. Крім того, системи безпеки банку не виконували свої функції, стверджують розслідувачі.

Найбільший банк Німеччини вже прокоментував дані, оприлюднені ICIJ. Як заявив представник банку агентству AFP, вони заторкнули «історичні теми», які вже відомі наглядовим органам.

«Ми зробили висновки там, де це необхідно і доцільно», – підкреслюється в заяві. Провідні фінансові інститути направили мільярди доларів на більш ефективну боротьбу з відмиванням грошей, підкреслив банк.

«Оскільки інформація, яка використовується ICIJ, надходить зі звітів про підозрілі транзакції (так звані SAR), ця інформація активно виявляється банком відповідно до правових норм і передається владі. SAR містять попередження про потенційні проблеми, але їх не можна прирівнювати до констатації факту», – йдеться в заяві Deutsche Bank.

FinCEN входить в структуру міністерства фінансів США. Секретні файли FinCEN в 2019 році опинилися в розпорядженні американської медіакомпанії BuzzFeed. Потім близько 400 журналістів з 88 країн протягом 16 місяців аналізували дані досьє. Автори розслідування встановили, що відомі банки з усього світу грають вирішальну роль у легалізації незаконних коштів, незважаючи на суворі правила, що стосуються банківської діяльності.

За даними BuzzFeed News, тільки в 2019 році FinCEN отримало понад 2 млн звітів про підозрілі операції, а в 2011-2017 роках – понад 12 млн.

Більшість звітів про підозрілі операції американське відомство отримало від великих банків – Deutsche Bank, Bank of New York Mellon, Standard Chartered, JP Morgan Chase, Barclays і HSBC.

Більше про фінансовий скандал – в матеріалі Mind «Витік року: як 90 банків переганяли по світу $2 трлн «брудних» коштів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті