Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
«Укроборонпром» відкрив ринок закупівель для 4 500 постачальників

«Укроборонпром» відкрив ринок закупівель для 4 500 постачальників

Закупівлі здійснюються в системі Prozzoro

«Укроборонпром» відкрив ринок закупівель для 4 500 постачальників
Фото: ukroboronprom

Понад 8 місяців тому ДК Укроборонпром почав здійснювати закупівлі в системі Prozzoro, що відкрило ринок закупівель для 4 500 постачальників. Раніше закупівлі відбувалися закрито. Про це повідомляється на сайті концерну. 

«Роками закупівлі у сфері оборони були закритими та втаємниченими. Втім, коли ми подивилися, що саме купують підприємства Концерну, зрозуміли, що у більшості позицій немає ніякої таємниці. А перехід на систему Прозорро взагалі дозволить купувати ці товари, а також роботи та послуги, ще дешевше та без корупції. Ми купуємо абсолютно все: виробниче устаткування, мастильну оливу та охолоджуючі рідини, електроенергію та газ, офісну та комп’ютерну техніку тощо. Те, що не становить військової таємниці, може і має закуповуватись прозоро та відкрито. Саме це ми й зробили», – розповіла Надія Бігун, директор із закупівель ДК «Укроборонпром», під час відкритого онлайн-обговорення із бізнесом.

Зі слів топменеджера, до 1 січня 2020 року 70% закупівель підприємств Концерну відбувались закрито на одному з майданчиків, в яких могли брати участь лише зареєстровані на ньому постачальники. Решта 30% закупівель підприємств «Укроборонпрому» взагалі були в «тіні» – їх не було навіть на згаданому майданчику. 

«До Державного концерну «Укроборонпром» входять 137 підприємств, близько 60 з них ведуть активну виробничу діяльність. У 2019-му ці підприємства закупили на 4 млрд грн, а за 8 місяців цього року – на 5,6 млрд грн. Якщо торік у закупівлях підприємств Концерну змогло взяти участь обмежене коло постачальників, то цьогоріч на відкриті торги приходять усі охочі. Внаслідок конкуренції підприємствам «Укроборонпрому» вдалося зекономити понад пів мільярда гривень (520 млн) з початку року», – пояснює результати трансформації закупівель Концерну Надія Бігун.

Про те, як відбуваються реформи в ОПК, Mind писав у матеріалі «Міцні господарники» та зв'язки з РФ: кому Зеленський хоче доручити реформу «оборонки»

Нагадаємо, раніше журналісти Mind також аналізували, хто зараз бореться за контроль над галуззю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті