Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
США назвали головною загрозою Китай і створюють проти нього міжнародну коаліцію

США назвали головною загрозою Китай і створюють проти нього міжнародну коаліцію

Позицію США підтимають багато країн Африки, Південної Азії та Південної Америки

США назвали головною загрозою Китай і створюють проти нього міжнародну коаліцію
фото DR

КНР в перспективі є найбільшою загрозою для США, і американська адміністрація вибудовує міжнародний альянс проти Пекіна, заявив у понеділок держсекретар Сполучених Штатів Майк Помпео, передає Інтерфакс.

«Найбільша зовнішня загроза для США в середньостроковій і довгостроковій перспективі – це загроза з боку режиму в Китаї сьогодні – Комуністичної партії Китаю, очолюваної генеральним секретарем Сі Цзіньпіном», – сказав він в інтерв'ю політичному ток-шоу Life, Liberty & Levin.

За його словами, тепер дії США йдуть врозріз із політикою, прийнятою щодо Китаю за останні 50 років, з часів президента Річарда Ніксона (1969 – 1974). Помпео запевнив, що колишній підхід США, згідно з яким взаємодія з Китаєм зробить його зовнішню політику менш гегемоністською, а внутрішню – менш репресивною, провалився.

«Зараз ми почали будувати глобальну коаліцію, щоб відтіснити Китай. Це займе роки», – заявив Помпео, зазначивши, що США вже досягли успіхів у визнанні загрози з боку Китаю в країнах Африки, Південної Азії та Південної Америки.

Згідно з твердженнями держсекретаря, США зіткнулися «із завданням зробити все необхідне, щоб наступне століття не стало китайським століттям».

Також Помпео вказав на залежність Китаю від енергетичних ресурсів Близького Сходу. У зв'язку з цим, додав держсекретар, Пекін розширює свій вплив в акваторії Індійського океану, в Баб-ель-Мандебській протоці, а це несе «справжні ризики» для країн Європи і Близького Сходу.

Нагадаємо, напередодні США ввели санкції проти найбільшого китайського виробника мікросхем.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті