Захворіло у світі
42,237,160
Померло у світі
1,144,682
Вилікувалось у світі
28,568,009
Захворіло в Україні
337,410
Померло в Україні
6,289
Вилікувалось в Україні
139,755
Nikola обманула, що сама створила дизайн електровантажівки, насправді вона його купила

Nikola обманула, що сама створила дизайн електровантажівки, насправді вона його купила

У 2018 році Nikola Motor вимагала від Tesla $2 млрд за нібито викрадення патентів на дизайн

Nikola обманула, що сама створила дизайн електровантажівки, насправді вона його купила
фото Nikola

Засновник американського стартапу Nikola Тревор Мілтон купив дизайн флагманської електровантажівки компанії Nikola One у дизайнера з Хорватії Адріано Мудрі. Про це пише Financial Times з посиланням на два джерела, знайомих з питанням.

У 2018 році Nikola подала позов на $2 млрд проти Tesla, стверджуючи, що у вантажівок компаній нібито частково збігається дизайн і технічні характеристики. У позові компанія заявляла, що Мілтон почав проектувати модель в 2013 році, пізніше підключивши інших співробітників Nikola.

У вересні 2020 року Tesla подала спростування: компанія заявила, що дизайн Nikola One створив Адріано Мудрі, пише FT. Джерела видання розповіли, що Мілтон «за кілька тисяч доларів» купив креслення і 3D-модель автомобіля в 2015 році після відвідин офісу виробника електрокарів Rimac в Хорватії.

За словами джерела, близького до виробництва, Road Runner – назва проекту Мудрі – довго залишалася внутрішньою  назвою проекту Nikola.

У Nikola заявили виданню, що вантажівка Nikola One розроблена і запатентована компанією. «Ліцензування сторонніх проектів під час розробки автомобілів звичайна справа. І хоча на ранньому етапі процесу Nikola придбала ліцензію на проекти Мудрі, він не входив в команду дизайнерів, і його проекти істотно відрізняються від дизайну, створеного Nikola для Nikola One», – йдеться в заяві компанії.

Nikola опинилася в центрі скандалу у вересні 2020 року, після того, як один з акціонерів компанії – Hindenburg Research – звинуватив виробника в шахрайстві.

Зокрема, Hindenburg Research стверджувала, що Nikola самостійно не виробляє жоден ключовий компонент вантажівок – вона їх закуповує або ліцензує у інших компаній. Мілтон назвав звинувачення брехнею.

21 вересня Тревор Мілтон покинув раду директорів Nikola Motor. На тлі новини акції компанії впали на 22,2%.

За матеріалами vc.ru

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті