Захворіло у світі
41,228,181
Померло у світі
1,131,339
Вилікувалось у світі
28,122,798
Захворіло в Україні
322,879
Померло в Україні
6,043
Вилікувалось в Україні
134,898
Засновник Spotify інвестував у стартап колишнього топ-менеджера Tesla

Засновник Spotify інвестував у стартап колишнього топ-менеджера Tesla

На сході Швеції компанія має намір побудувати завод з переробки акумуляторів

Засновник Spotify інвестував у стартап колишнього топ-менеджера Tesla
фото www.flickr.com/photos/frenchweb/6483197007

Засновник музичного стрімінгового сервісу Spotify Даніель Ек став одним з інвесторів шведського стартапу Northvolt, повідомила компанія на своєму сайті. Про це пише Forbes.

Northvolt займається розробкою і виробництвом акумуляторів, в тому числі для електромобілів. Серед його засновників – колишній віце-президент Tesla по ланцюжку поставок Петер Карлсон.

Northvolt залучив загалом $600 млн. Скільки інвестував конкретно Ек, не уточнюється. Серед інших інвесторів – голова ради директорів шведської інвесткомпанії Kinnevik (інвестор Tele2) Крістіна Стенбек, а також кілька компаній з управління капіталом. Крім того, до раунду приєдналися поточні акціонери стартапу, серед яких Volkswagen, шведський виробник вантажівок Scania, а також підрозділ Goldman Sachs.

Отримані гроші стартап планує вкласти в розширення виробництва і потужностей з переробки, а також в науково-конструкторські роботи. На сході Швеції компанія має намір побудувати завод з переробки акумуляторів, який повинен стати найбільшим у світі і єдиним в Європі заводом, здатним працювати з літієм на додачу до кобальту, нікелю, марганцю та інших металів.

«Ми посередині гонки зі створення виробничих можливостей у Європі, і я впевнений, що компанії, які найкраще привертають таланти і капітал і при цьому швидше за всіх масштабують свої проекти, будуть найбільш успішними», – заявив Карлсон. Northvolt має намір зайняти 25% європейського ринку до 2030 року, виробляючи щороку батареї загальною ємністю 150 гігават-годин, причому на 50% – з переробленої сировини.

Як повідомлялося, Даніель Ек минулого тижня заявив про намір інвестувати 1 млрд євро власних коштів у європейські компанії. Мільярдер зазначив, що його засмучує кількість європейських стартапів, які скуповують американські конкуренти, а також витік талановитих розробників за кордон.

Статки Ека оцінюються в $3,7 млрд, випливає з даних рейтингу Forbes.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті